Арда победи Етър с 3:2 в двубой от родната efbet лига. Така клубът от Кърджали вече е трети в таблицата с актив от 45 точки, изпреварвайки ЦСКА. Етър е предпоследен с 21 пункта.

Иван Тилев откри резултата в средата на първото полувреме на стадион "Арда Арена", но гостите от Велико Търново изравниха чрез Гаетан Мезу малко преди почивката.

През второто полувреме Арда материализира преимуществото си. Тонислав Йорданов се разписа в 72-ата минута, а само шест минути по-късно Милен Желев вкара трети гол за своите.

В последната минута Даниел Младенов върна надеждите за болярите, но за нещо повече нямаше време и Арда завоюва нови важни три точки.

Арда - Етър 3:2

1:0 Тилев (21)