„Берое“ и „Пирин“ отново изиграха инфарктен двубой в Благоевград. Старозагорци се наложиха с 3:2 в мач с много обрати. Двубоят бе от 2 кръг на efbet Лига и така „зелено-белите“ стартираха сезон с две победи пр. Двубоят започна с размяна на голове в началните минути. Алиун Фал откри резултата със страхотен гол в 7. минута, но само шест минути след това домакините изравниха след дузпа, изпълнена от Красимир Станоев. Станислав Костов даде преднина за „Пирин“ в 24. минута и резултатът се запази до почивката. Всичко се реши в заключителните минути на срещата. Първо Сако изравни в 85. минута, а Али донеса успеха с попадение в последната минута на мача.

Двубоят започна равностойно, а двата тима пробваха дълги топки към нападателите, но защитата се справи. Първата опасност дойде в 4. минута, когато Брахими проби и центира опасно към Костов, но Бакер успя да се намеси.

„Берое“ откри резултата в 7. минута след брилянтен гол на Алиун Фал. Стив Фуртадо центрира от фланга, а нападателят прати топката в мрежата с удар от въздуха – 0:1.

Пет минути след това домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе отсъдена след намеса на ВАР. Топката бе центрирана в пеналта на „Берое“ и срещна ръката на Дасакалов. Зад топката застана Красимир Станоев, който прати кълбото в долния десен ъгъл и „Пирин“ изравни – 1:1

В 16. минута Брахими проби и стреля от малък ъгъл, но Бакер спаси.

„Пирин“ излезе напред в резултата в 24. минута. Станислав Костов направи двойно подаване с Манолев и се озова сам срещу Бакер в наказателното поле. Нападателят на домакините прати топката в мрежата с удар по земя – 2:1

В 33. минута Мечев центрира от фаул, а Кукула отправи удар с глава, който обаче не затрудни Петров и вратарят улови.

Двубоят се изнерви в следващите минути и двата отбора се спречкаха в края на полувремето, когато бяха показани три жълти картона.

В добавеното време се стигна до сериозно разбъркване в пеналта на „Пирин“, при което удар на Стефанов бе блокран от паднал играч на домакините, а след това остро центриране на Фал бе избито от Занев.

Това бе всичко за първата част и съставите се оттеглиха с гол преднина за домакините.

Две минути след подновяване на играта Спас Георгиев излезе на стрелкова позиция след извеждащо подаване на Костов, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата.

В следващите минути „Берое“ установи натиск в половината на съперника, но не успя да застраши сериозно вратата на Петров.

В 57-та минута Лебон проби и продължи за Василев, който центрира, но реферът отсъди нарушение в атака на Кукула.

Шест минути след това „Берое“ организира бърза атака, при която Фал намери Фуртадо, а той изведе Кукула на скорост. Нападателят финтира вратаря и падна след съприкосновение със Занев, но дузпа не бе отсъдена.

В 65. минута Лебон центрира от корнер, а топката бе избита, но попадна в Цветков, който стреля от въздуха, но ударът му мина на метър над гредата.

Десет минути по-късно Мечев пробва удар от дистанция, но бе твърде неточен.

В 77. минута Цветков изведе чудесно Стефанов в наказателното поле, но Петров отрази удара на халфа.

Последваха две опасни центрирания пред Петров, но Кукула не успя да отправи удар.

Седем минути преди края на мача „Пирин“ остана с човек по-малко след втори жълт картон за Георгиев.

В 85. минута Мечев центрира от пряк свободен удар, а Омар Сако прати топката в мрежата след удар с глава и се разписа в дебютните си минути с екипа на „Берое“ – 2:2

В последната минута на редовното време Али получи в наказателното поле и прати топката в мрежата с прецизен удар – 2:3

Така „Берое“ спечели срещата и вече има актив от 6 т.

В следващия мач „Берое“ приема „Черно море“ в мач от 3 кръг на първенството. Срещата е насрочена за 7 август от 21 ч.

„Пирин“ – „Берое“ 2:3

Голмайстори: 0:1 Алиун Фал 7′, 1:1 Красимир Станоев 12′, 2:1 Станислав Костов 24′, 2:2 Омар Сако 85′ , 2:3 Джуниет Али 90′

„Пирин“: 99. Петър Петров, 73. Венцислав Бенгюзов (73′- 8. Орлин Старокин), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими (81′- 71. Антон Карачанаков), 5. Николай Бодуров (к) (33′- 17. Спас Георгиев), 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов (81′- 9. Преслав Йорданов), 14. Стилиян Николов, 6. Юлиан Попев; неизползвани резерви: 1. Димитър Шейтанов, 25. Горан Гощелиани, 44. Конър Хендерсън; старши треньор: Уорън Фийни

„Берое“: 1. Нордин Бакер, 6. Александър Цветков (к), 8. Илиян Дтефанов, 11. Алиун Фал (70′- 2. Джуниет Али), 16. Симеон Мечев, 17. Реян Даскалов (28′- 7. Кукула), 19. Александър Василев (70′- 4. Христо Митев), 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 26. Камен Хаджиев, 30. Серкан Юсеин (70′- 5. Омар Сако); неизползвани резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев; старши треньор: Петър Колев

Жълти картони: Стилиян Николов 44′, Спас Георгиев 70′, Станислав Костов 81′ (Пирин) Кукула 44′, Кийлън Лебон 44′, Симеон Мечев 65′, Стив Фуртадо 80′ (Берое)

Червен картон: Спас Георгиев 83′

Главен съдия: Радослав Гидженов (Пловдив)

Стадион: „Христо Ботев“, Благоевград