Берое завърши лагера в Тетевен с контрола срещу Литекс, която се игра в Ловеч и завърши 2:2.

„Зелено-белите“ създадоха повече положения от съперника и през първата част на няколко пъти застрашиха сериозно вратата на домакините. Абубакар Тунгара откри резултата в 37-та минута с хубав прехвърлящ удар, а минута след подновяване на играта Да Силва удвои.

Домакините намалиха в 52-та минута с точно изпълнена дузпа от Йоан Лозанов, а Джорджо изравни след час игра. До края на мача отново Берое имаше по-сериозните опасности, но нов гол така и не падна.

Днес отборът се прибира в Стара Загора и следващата седмица подновява своята подготовка за първия двубой от шампионата срещу Ботев Враца, който е насрочен за 11 юли от 20:45 ч.