Легендата Джон Хигинс показа защо е считан за един от най-великите играчи и големи бойци в снукъра, след като обърна световния №1 Джъд Тръмп от 0-3 и 3-5 до 6-5 фрейма в своя полза в първия полуфинал от тазгодишния Мастърс.

Прическата стартира ударно - три поредни партии, гарнирани със серия от 60 точки. Хигинс се закачи преди почивката, а след това намали след брейк от 104. Точно 70 направиха резултата 4-2 за Тръмп, но съперникът му намали след кражба. Такава обаче направи и Тръмп за 5-3, при това след серия от 62 точки за Хигинс. Шотландецът обаче отказа да се предаде и сътвори паметен обрат.

 

Хигинс ще се бори за трета Мастърс корона в кариерата и първа от 2006-а насам, когато победи Рони О'Съливан с 10-9 по черната топка в един от най-великите снукър финали. Това се оказа и последната засега титла на шотландеца в надпреварата.

 

Преди пет години Джон отстъпи на Бинтао Ян от Китай във финала. Тръмп пък няма да спечели трофей и сега, след като завърши календарната 2025 година без титла. Хигинс чака във финала победителя от мача между Идзъ У и Кайрън Уилсън.

 

Хигинс постави рекорд днес, защото е най-възрастният финалист в турнир от Тройната корона. На 18 май той става на 51 години.