Джо Джойс влезе в топ 10 за сметка на Кубрат Пулев след обновяването на ранглистата в тежка категория на авторитетния сайт boxrec.com („Боксовата библия“).

От днес непобеденият на професионалния ринг британец влезе в топ 10, благодарение на успеха си над Даниел Дюбоа, постигнат през уикенда.

Джойс зае 10 позиция, което е скок с 5 позиции спрямо предходното му класиране.

Той вече има  12 победи от 12 срещи на професионалния боксов ринг. Сребърният медалист при най-тежките от Игрите в Рио през 2016 е спечелил 11 от тях с нокаут.

Интересното е, че Великобритания вече има 5 боксьори в топ 10.

Пулев, който беше на 10 място, вече е под номер 11. На него му предстои сблъсък за световните титли в тежка категория срещу шампиона Антъни Джошуа.

Срещата за коланите на WBA Super, IBO, IBF, WBO ще се състои на 12 декември в една от помощните зали на „О2 Arena“, ситуирана в Гринуич, Лондон.

Първи в класацията отново е Тайсън Фюри – шампион на WBC. Втора позиция заема Деонте Уайлдър, а на трето е Антъни Джошу