Локомотив Пловдив продължава защитата на трофея си в турнира за Купата на България, след като победи много трудно Беласица Петрич с 2:1 като домакин в мач от осминафиналата фаза.

Локомотив губеше от Беласица на "Лаута" с 0:1 само 17 минути преди края, но стигна до обрат 2:1 и остава в битката за трета поредна купа.

Димитър Стоев откри за гостите в 51-вата минута. Минутите минаваха и положения почти липсваха въпреки силния натиск на фаворита.

Така се стигна до 73-ата минута, когато бе отсъдена дузпа в полза на Локомотив. Решението предизвика сериозни спорове от играчите на Беласица, но - напразно. От бялата точка Димитър Илиев изравни. В 87-ата минута Бирсент Карагерен донесе победата на Локомотив.

Така "смърфовете" отново се измъкнаха срещу отбор от трета лига, след като в миналия кръг играха продължения за драматичното 4:3 срещу Загорец Нова Загора.

Локомотив е без загуба в турнира в Пловдив от 4 години. За последно "смърфовете" паднаха на "Лаута" с 0:4 от Лудогорец през април 2017 година.

Локомотив Пловдив - Беласица - 2:1

Локо Пловдив: Илко Пиргов, Николай Николаев, Дейвид Малембана, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Лукас Салинас, Бирсент Карагарен, Конър Руан, Димитър Илиев, Кристиан Илич, Георги Минчев;

Беласица: Захари Димитров, Атанас Карачоров, Атанас Димитров, Марин Георгиев, Аспарух Шамкалов, Мартин Таушанов, Владимир Гогов, Димитър Стоев, Живко Димитров, Стивън Кирилов, Патрик Попов;