Славия се класира за 1/4-финалите за Купата на България, след като победи Монтана след изпълнение на дузпи.

В редовното време мачът в София завърши 1:1. Гостите поведоха чрез Адам Божумаа, който със страхотен гол в 23-ата минута преодоля Светослав Вуцов. Столичани изравниха чак в 89-ата минута с попадение на Радослав Кирилов.

При дузпите единствено Стефан Цонков изпусна, което прати Славия в следващата фаза на турнира.

Монтана поведе в 23-ата минута, след като се възползва от първата си голова възможност в мача. Михаил Александров сбърка подаване, а Адам Бужамаа се възползва, за да си осигури пространство за стрелба и да нанесе страхотен удар с левия крак, с който матира Светослав Вуцов за 1:0!

После Славия срещна сериозни затруднения да пробие отбраната на Монтана, а в края на двубоя "белите" разчитаха основно на статични положения, за да търсят изравнителното попадение.

И секунди преди края усилията им се увенчаха с успех. В 89-ата минута Радослав Кирилов шутира, Марио Кирев не се намеси добре и топката се озова в мрежата за 1:1. По този начин мачът влезе в продължения.

В тях и двата отбора играеха предпазливо и не предприемаха излишни рискове. Така се стигна до дузпи.

При ударите от бялата точка футболистите на двата отбора не показаха колебания до четвъртото изпълнение, когато централният бранител на Монтана Стефан Цонков не уцели вратата, а Калоян Кръстев вкара петата дузпа за Славия и спечели.

Славия - Монтана 1:1 (5:3 след дузпи)

Голмайстори: 0:1 Адам Буджамаа (23), 1:1 Радослав Кирилов (89)