Борусия Дортмунд сензационно загуби с 1:2 от предпоследния Кьолн в мач от деветия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Така Борусия (18 точки) падна от второ на трето място в таблицата и вече изостава на четири точки от върха. След първата си победа за сезона и първа срещу дортмундци от пет години насам, Кьолн изплува от зоната на изпадащите с шест пункта.

Вицешампионите стартираха мудно и бяха наказани от свой футболист. Става дума за Мариус Волф, който е собственост на Борусия и играе като преотстъпен при "козлите". Халфът асистира за попадението на Ели Скири в деветата минута.

До края на първото полувреме Борусия нямаше нито един точен удар, макар да владееше топката в 2/3 от игровото време. Като цяло момчетата на Люсиен Фавре бяха доста под нивото си срещу втория най-слаб отбор в Германия този сезон.

Вместо да изравни резултата, Борусия получи нов гол в 61-ата минута и негов автор отново беше Скири.

Интригата все пак се върна четвърт час преди края на редовното, когато Торган Азар беше точен след асистенция на Джовани Рейна.

До края "жълто-черните" опитаха хаотичен натиск, но повечето им удари бяха блокирани и не дадоха желания резултат.

Борусия Дортмунд - Кьолн 1:2

0:1 Ели Скири - 9'
0:2 Ели Скири - 61'
1:2 Торган Азар - 74'