Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд завършиха 1:1 мач от десетия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Дойче Банк Парк".

След четвъртото поредно равенство между двата отбора във Франкфурт домакините са осми в таблицата с 13 точки, а вицешампионите са трети с 19 пункта.

Стисналият зъби днес Матс Хумелс пропусна първото добро положение след включване в атака, а в деветата минута колективна грешка в отбраната на гостите позволи на Дайчи Камада да открие резултата след пас от дълбочина.

В средата на първото полувреме Джейдън Санчо направи два пропуска в рамките на пет минути. Той първо финтира и шутира малко над напречната греда, а после изпорти невероятен шанс сам срещу вратаря. При акция на домакините пък Аймен Баркок би учудващо над целта от добра позиция.

Борусия наложи смазващ натиск веднага след почивката и десетина минути по-късно заслужено изравни чрез Джовани Рейна, отправил страховит снаряд в горния ляв ъгъл.

"Жълто-черните" продължаваха да контролират играта и да притискат своя противник в собственото му наказателно поле, но не успяваха да създадат чисти голови положения. Айнтрахт си служеше с много нарушения и очаквано получи куп картони. Към края на срещата натискът на изморените гости вече отслабна и те си тръгнаха само с точка.

Айнтрахт Франкфурт - Борусия Дортмунд 1:1

1:0 Дайчи Камада - 9'
1:1 Джовани Рейна - 56'