Борусия Дортмунд победи Унион Берлин с 2:0 в среща от 30-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Вестфалци изиграха силно първо полувреме, в което тотално доминираха и точните изстрели бяха 6:0 в тяхна полза, като и притежанието на топката. Гостите имаха само две възможности, които се оказаха неточни. Интересното е, че още във втората минута Ингвартсен нацели гредата.

Над всички беше Марко Ройс, който не спря да тормози съперника. Капитанът създаде първото опасно положение, пропуснато от Торган Азар, а в средата на първата част изработи дузпа. Ерлинг Халанд пропусна от бялата точка и опита за добавка, но Ройс вкара отблизо и направилият куп спасявания Луте капитулира.

В началото на втората част Джио Рейна направи майсторско копване покрай вратаря след пробив отдясно, но топката мина покрай лявата греда. Столичани стояха много по-добре в сравнение с първото полувреме и двайсетина минути преди края Макс Крузе уцели гредата от пряк свободен удар.

Снаряд на Халанд мина покрай лявата сглобка, а след това втурналият се напред Матс Хумелс беше блокиран отблизо. В 86-ата минута Ерлинг излезе сам срещу вратаря, но мощният му изстрел беше спасен с крак.

Голът на успокоението дойде малко след това, когато Рафаел Герейро завърши по техничен начин многоходова акция на своите, като заслугата почти изцяло беше на Юлиан Брандт.

Така вицешампионите събраха 52 точки и изостават с четири от четвъртия Айнтрахт Франкфурт. Унион е осми с 43 пункта.

Борусия Дортмунд - Унион Берлин 2:0

1:0 Марко Ройс - 27'
2:0 Рафаел Герейро - 88'