Черно море допусна тежка загуба от Берое с 0:4 в двубой от 6-ия кръг на родната efbet Лига, игран на стадион "Берое" в Стара Загора.

Домакините поведоха в резултата, благодарение на Ерсон Диас-Кукула (40', 51'), като при атаката на заралии останаха съмения за засада на Крум Стоянов. В началото на второто полувреме новото попълнение на домакините се разписа за втори път, а Иван Минчев (58') направи резултата класически. Като за капак на всичко в "моряците" останаха с човек по-малко, след като Исмаил Иса получи червен картон. Малко след това Алиун Фал (68') оформи крайния резултат.

Така Берое оглави временното класиране на първенството с актив от 14 точки, с 2 по-малко от отбора на Лудогорец, който утре гостува на ЦСКА. Черно море е на 12-о място с 5 пункта.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като залагаха на борба в средата на терена, без да предприемат излишни рискове в офанзивен план. От това пострадаха и интересните положения, които липсваха в началото на мача.

В 19-ата минута Исмаил Иса бе изведен по прекрасен начин зад защитата на домакините. Нападателят излезе очи в очи с излезлия напред Християн Василев и се опита да го преодолее, но вратарят показа рефлекс и успя да чукне топката достатъчно, че тя да не намери рамките на вратата.

В 33-ата минута Теди Мезаг бе близо до гола. Футболистът се извиси над всички след центриране от ъглов удар и с глава насочи топката към вратата. Кълбото обаче мина на сантиметри от дясната греда.

В 40-ата минута домакините поведоха в резултата. Крум Стоянов напредна отляво и намери Ерсон Диас-Кукула, който се намираше около точката на дузпата. Нападателят на домакините стреля без подготовка и прониза Георги Георгиев. При подаването към Стоянов обаче, останаха съмнения за засада.

В началото на второто полувреме "моряците" бяха близо до изравнително попадение. Виктор Попов напредна отдясно и подаде към Денислав Ангелов, който се намираше в опасна близост до вратата. Футболистът шутира, но топката мина над напречната греда.

В 51-вата минута заралии удвоиха преднината си. Кукула се оказа непокрит в пеналтерията и стреля с глава без да скача след центриране от фаул отляво. Топката влезе диагонално в десния ъгъл на Георгиев.

В 57-ата минута нова опасна атака на старозагорци завърши с подаване на Гаюс Макоута към Ибрахима Конте. Футболистът отправи изстрел малко зад точката на дузпата, но неточно.

Минута по-късно резултатът стана класически. Домакините се задържаха в полето на варненци. Алиун Фал подаде хитро към Иван Минчев, който забеляза, че Георгиев е излязъл малко напред. Играчът на Берое шутира технично и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата.

В 65-ата минута "моряците" останаха с човек по-малко, след като Исмаил Иса получи червен картон. Нападателят изрита без топка Георги Ангелов и съдията Радослав Гидженов му показа директен червен картон.

Три минути по-късно старозагорци стигнаха до ново попадение. Пореден пробив на Крум Стоянов отляво завърши с центриране на играча към Алиун Фал, който се намираше в удобна позиция пред вратата. Футболистът засече подаването и насочи неспасяемо топката към вратата.

В 79-ата минута защитата на гостите отново бе поставена пред изпитание, след като Гаюс Макута отправи мощен изстрел по земя. Цветомир Панов обаче съумя да изчисти топката почти от голлинията.

Берое - Черно море 4:0

Голмайстори: Ерсон Диас-Кукула (40', 51'), Иван Минчев (58'), Алиун Фал (68')

Берое: Християн Василев, Теди Мезаг, Александър Цветков, Гаюс Макута, Алиун Фал, Ибрахима Конте (Еривалдо 73'), Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Крум Стоянов, Иван Минчев, Ерсон Диас-Кукула (Октавио Мерло 57')
Треньор: Димитър Димитров

Черно море: Георги Георгиев, Виктор Попов (Мохамед Букаси 77'), Мирослав Енчев, Стефан Станчев, Илиан Илиев (Велислав Василев 83'), Васил Панайотов (Файсел Касми 83'), Родриго Енрике (Денислав Ангелов 26'), Емил Янчев (Мартин Дичев 77'), Стефан Велев, Исмаил Иса, Цветомир Панов
Треньор: Илиан Илиев