Черно море поведе, но загуби с 1:2 на стадион "Тича" от ЦСКА 1948 в среща от 11-ия кръг на родната efbet лига.

Головата машина на "моряците" Матиас Курьор откри резултата в средата на първото полувреме, но малко преди изтичането на половин час игра Галин Иванов изравни.

Черно море имаше предимство по отношение отправените удари и притежанието на топката, но гостите сътвориха пълен обрат в средата на втората част, когато Мартин Камбуров реализира отсъдената дузпа.

ЦСКА 1948 събра 19 пункта и се изкачи на трета позиция, докато Черно море е седми с 14 точки.

Черно море създаде първата опасност в мача. В 7-ата минута Курьор нахлу мощно в наказателното поле на гостите и опита да пусне успореден пас към Исмаил Иса, но Димитър Пиргов успя да предотврати опасност пред вратата на Дануел Наумов.

После Леандро Андраде успя да се ориентира най-добре при грешка в изнасянето на топката на ЦСКА 1948, напредна и стреля, но покрай вратата. В 19-ата минута Галин иванов центрира към Камбуров, който стреля, но твърде слабо, за да затрудни Иван Дюлгеров.

В 21-вата минута Черно море откри резултата. Родриго получи топката вдясно, финтира Димитър Пиргов и центрира в наказателното поле, където Матиас Курьор с глава реализира за 1:0.

Само 8 минути по-късно ЦСКА 1948 успя да изравни. Васил Шопов финтира бранител на варненци край аут линията и пусна пас по земя към точката на дузпата, където Галин Иванов прати топката в мрежата за 1:1.

Не след дълго дойде и най-спорното положение в мача. Стефан Велев отправи изстрел от границата на наказателното поле, а топката срещна коляното на Шопов, а след това и ръката му, но главният рефер не посмя да свири дузпа. Въпреки това играта продължи, топката стигна до Леандро Андраде, който също шутира, но покрай вратата.

Малко преди паузата ЦСКА 1948 пропусна най-чистото си положения до този момент в мача. Александър Александров сложи топката на главата на Мартин Камбуров след центриране отдясно, но от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата.

Три минути след подновяването на играта Цветомир Панов центрира отляво в наказателното поле, но и Исмаил Иса и Матиас Курьор се разминаха с топката пред малкия пеналт. Минута по-късно Васил Панайотов намери Родриго, който стреля от движение, но много неточно.

В 62-рата минута Виктор Попов си сложи ръката на рамото Галин Иванов, което бе достатъчно на главния съдия да отсъди 11-метров наказателен удар, който бе превърнат в гол от Мартин Камбуров.

Васил Панайотов центрира в наказателното при следващата акция на варненци, а Венцислав Василев в опита си да пресече с шпагат, за малко не вкара кълбото в собствената си врата. В последните 25 минути Черно море притисна съперника в собствената му половина, които от своя страна разчитаха на контраатаки.

В 85-ата минута Родриго Енрике центрира в наказателното поле отляво, а Вилела с глава стреля, но в ръцете на вратаря. Малко преди това гостите направиха добра контраатака, а след успоредно центриране по земя, Иван Дюлгеров успя да се намеси.

Черно море - ЦСКА 1948  1:2

1:0 Курьор (21)
1:1 Г. Иванов (29)
1:2 Камбуров (63-д)

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор  Попов, 33. Мирослав Енчев, 27. Даниел Димов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 70. Стефан Велев, 15. Леандро Андраде, 72.  Родриго Енрике, 9. Исмаил Иса, 19. Матиас Курьор

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 10. Васил Шопов, 26. Серкан Юсеин, 11. Денислав Александров, 33. Галин Иванов, 7. Марио Топузов, 24. Лазар Марин, 9. Мартин Камбуров