Черно море изненадващо отстъпи с 0:1 при домакинството си на Етър в мач от 15-ия кръг на Efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна.

“Моряците” на Илиан Илиев направиха куп пропуски пред вратата на съперника, а на два пъти варненци бяха сериозно ощетени от съдийската бригада. Черно море бе по-активния тим в първите минути, но така и не успяха да застрашат вратата на съперника.

В 32-рата минута главният рефер Георги Костадинов сериозно ощети тима на Илиан Илиев. Леандро нахлу в наказателното поле и бе съборен от Кольо Станев, но съдията не отсъди нарушение.

Само две минути по-късно гостите от Велико Търново откриха резултата. Антон Огнянов центрира в наказателното поле от фаул, топката се отклони от Божидар Кацаров на задната греда, където Преслав Боруков и отблизо реализира за 1:0.

В 46-ата минута Цветомир Панов центрира прецизно към точката на дузпата където Илиан Илиев на скорост стреля с глава, но право в ръцете на Христо Иванов. Малко по-късно Файсел Касми стреля от опасно, но над вратата.

В 63-ата минута Матиас Курьор направи невероятен пропуск. Нападателят на Черно море получи страхотно центриране по земя от Илиан Илиев, но точно преди да я вкара във вратата от два метра, тя отскочи от неравност на терена и голмайсторът я прати над вратата.

Не след дълго Васил Панайотов не успя да вкара от непосредствена близост, пращайки топката над напречната греда.

В 81-вата минута Родриго Енрике центрира от фау, а Даниел Димов стреля в аут. Малко след това последва ново центриране в пеналта към Курьор, на който малко не му достигна да я засече във вратата.

В 86-ата минута Илиан Илиев бе съборен в наказателното поле, но съдията Петър Костадинов отсъди пряк свободен удар пред линията на пеналта, като по този начин за втори път ощети “моряците” и не отсъди 11-метров наказателен удар.

Черно море - Етър 0:1
0:1 Преслав Боруков (34)

Черно море: 22. Георгиев, 6. Попов, 27. Димов, 28. Дробаров, 2. Панов, 10. Илиев, 71. Панайотов, 15. Леандро, 70. Велев, 19. Курьор, 29. Касми.

Етър: 1. Иванов, 11. Огнянов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 70. Станев, 26. Иванов, 7. Ангелов, 6. Крачунов, 28. Хубчев, 20. Пехливанов, 99. Боруков