„Берое“ загуби от „Черно море“ с 2:1 като гост в двубой от 19 кръг на първенството. Домакините откриха резултата в 22-та минута чрез Зе Гомес, а Родриго Енрике удвои в 51-та след изпълнение на дузпа.

Октавио върна едно попадение в 74-та минута, но до края на срещата „Берое“ не успя да промени резултата.

Домакините първи стигнаха до опасност. В 5-та минута на мача Гомес овладя топката на границата на пеналта и стреля, но Ганев успя да избие в корнер.

След изпълнението му играч на „Черно море“ отправи удар с глава, но Хасани изби. В следващите минути „Берое“ организира две добри атаки, но бранителите на домакините все пак успяха да се справят.

Домакините излязоха напред в резултата в 22-ата минута. Родриго проби по фланга и центрира в наказателното поле, където Гомес засече и прати топката в мрежата за 1:0.

В 44-та минута Фуртадо центрира в наказателното поле, а там Макоута пробва задна ножица. Топката обаче не намери очертанията на вратата.

Три минути след подновяване на играта Камбуров овладя в наказателното поле и стреля, но Дюлгеров спаси.

Домакините получиха право да изпълнят дузпа в 50-та минута, когато Илиев навлезе в пеналта и там бе съборен от Цветков. Зад топката застана Родриго Енрике, който успя да преодолее Ганев и увеличи преднината на „Черно море“ – 2:0.

„Берое“ намали резултата в 74-та минута. Али центрира в наказателното поле, където Фал стреля с глава, а топката срещна гредата и се върна към терена. Там Октавио добави отново с глава и прати топката в мрежата – 2:1.

В 77-та минута Октавио прати топката в наказателното поле, където Камбуров засече с глава, но топката мина на сантиметри от гредата. В последната минута Минчев изпълни отличен ъглов удар, а Мезаг засече с глава, но топката мина в аут.

Това бе всичко в двубоя и „Берое“ загуби гостуването си на „Черно море“ във Варна.

„Черно море“ – „Берое“ 2:1

1:0 Зе Гомес 22′
2:0 Родриго Енрике 51′
2:1 Октавио 74′

„Черно море“: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсем Касми (75′- 23. Пабло Гарсия), 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев (89′- 32. Мартин Дичев), 77. Стефан Велев, 72. Родриго Енрике (89′- 88. Павел Георгиев), 20. Жозе Гомес (85′- 16.Денислав Ангелов);

„Берое“: 33. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев (26′- 2. Джуниет Али), 10. Гаюс Макоута, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон (85′- 73. Иван Минчев), 29. Еривалдо (46′- 11. Алиун Фал), 17. Ибрахима Конте, (65′- 22. Октавио) 91. Мартин Камбуров (к);