Черно море постигна убедителен успех с 3:1 над Ботев Пловдив в първия си мач от плейофите на първенството. Тимът на Илиан Илиев имаше смазващо предимство пред противника си и реши всичко още през първото полувреме.

Родриго вкара два бързи гола още до 5-та минута, в 25-та Атанас Илиев намали, но малко след това Зе Гомеш вкара трети гол. В края на първата част гостите останаха и с човек по-малко след втория жълт картон на Филип Филипов.

С този успех Черно море се закрепи на 7-то място в класирането с актив от 40 точки, с 6 повече от Царско село, който по-късно днес среща Левски. Ботев е на 10-то място с 24 т. Още в следващия кръг варненци до голяма степен могат да си гарантирам плейоф за класиране в евротурнирите, тъй като в неделя посрещат във Варна Царско село.

Черно море започна много силно срещата и на практика реши всичко още през първото полувреме. Още до петата минута варненци вече водеха с 2:0. Родриго даде началото на серията в третата минута, когато нахлу в наказателното поле и стреля. Топката се отклони в тялото на Виктор Генев и излъга Георги Аргилашки - 1:0 за Черно море.

Само две минути по-късно Родриго вкара и втори гол с прекрасно изпълнение на дузпа. Именно бразилецът спечели наказателния удар, след като бе задържан от Филип Филипов в наказателното поле.

Добрите изяви на варненци продължиха, но Панайотов и Родриго пропуснаха по едно изгодно положение. Така се стигна до 25-та минута, когато с първия си точен удар Ботев Пловдив изравни. Стефан Станчев се подхлъзна в неподходящ момент и това позволи на Атанас Илиев да изскочи сам срещу Георги Георгиев. Нападателят стреля мощно под гредата и вкара 14-тия си гол в първенството този сезон.

Черно море реагира мигновено и в 36-та минута вкара трети гол. Отново Родриго имаше участие в него, след като центрира от дясното крило, а Зе Гомеш изпревари Филипов, за да засече топката в мрежата - 3:1. Лошите изяви на Филипов продължиха и в 41-та минута защитникът на пловдивчани бе изгонен. Филипов фаулира в централната зона на терена Илиан Илиев, заради което получи втори жълт картон.

До края на първото полувреме Родриго можеше да вкара и трети гол, но ударът му мина на сантиметри от вратата. След почивката момчетата на Илиан Илиев продължиха да държат високо ниво, но Пабло Гарсия и Родриго нямаха късмет да отбележат четвърти гол. Атанас Илиев пък не успя да преодолее Георгиев от изгодна позиция.

В крайна сметка Черно море понамали малко оборотите и задържа предимството си, за да спечели заслужено трите точки.

Черно море - Ботев Пловдив 3:1
1:0 Родриго 3’
2:0 Родриго 5’-д
2:1 Атанас Илиев 25’
3:1 Зе Гомеш 36’

Черно море: Георгиев, Попов, Станчев, Дробаров, Панов (85 - Дичев), Касми (70 - Георгиев), Панайотов, Илиев (61 - Вилела), Гарсия, Родриго (85 - Андраде), Зе Гомеш (70 - Иса)

Ботев Пловдив: Аргилашки, Генев, Младеновски, Филипов, Цикарски (46 - Конате), Шоколаров, Еспиноса (87 - Бонев), Рабей, Току (87 - Чернев), Маркиньос (46 - Работов), Илиев (77 - Сисе)