Родният хегемон Лудогорец направи невиждан фалстарт на новия сезон, губейки гостуването си на Ботев Враца с 1:3.

"Орлите" по традиция стартират трудно почти всяка кампания в елита, като до момента имаха само четири успеха в девет мача, при три поражения.

Лудогорец се изправи срещу удобен на хартия противник, срещу който имаше шест победи от седем играни срещи, като врачани са стигали само веднъж до реми. Головата разлика до днес беше 22:3 в полза на шампионите.

Ботев показа характер под дъжда на стадион "Христо Ботев" днес и си реши домашното с двоен удар около почивката. Валери Домовчийски откри резултата в края на първата част, а малко след подновяването на играта Даниел Генов удвои.

До голяма степен гостуващият отбор изпитваше трудности и поради факта, че от 33-ата минута заигра с човек по-малко заради червения картон на капитана си Светослав Дяков. Той беше предупреден официално два пъти в рамките на 22 минути.

В 82-ата минута Петър Атанасов ликвидира интригата с трето попадение за врачани. Силите на объркания Лудогорец днес стигнаха единствено за почетно попадение на Каули от дузпа в самия край на двубоя.

Ботев Враца - Лудогорец 3:1

1:0 Валери Домовчийски - 43'
2:0 Даниел Генов - 47'
3:0 Петър Атанасов - 82'
3:1 Каули - 90', дузпа

Червен картон (втори жълт): Дяков - 33'

Ботев Враца: Красимир Костов, Аласане Ндиайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (к), Винцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев, Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа, Петър Атанасов

Лудогорец: Ренан, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре,  Антон Недялков, Светослав Дяков (к), Анисе, Мавис Чибота, Бернард Текпетей, Каули Соуса, Якуб Швиерчок