Първенецът Лудогорец постигна важна победа в първия кръг на новия сезон в efbet лига, надигравайки вицешампиона Локомотив насред Пловдив с 3:1.

Елвис Ману откри резултата за "орлите" малко преди почивката, но звездата на домакините Димитър Илиев изравни в средата на второто полувреме. Четвърт час преди края на редовното време Кирил Десподов изведе разградчани отново напред. В четвъртата минута на добавеното време Бернард Текпетей ликвидира интригата.

Като цяло двубоят беше много равностоен, а в отделни моменти гостите имаха леко преимущество. То се изразяваше най-вече в задържането на топката (54% в тяхна полза) и повечето отправени точни удари (6:4).

Двата отбора си размениха по една опасна атака още в самото начало на мача, а в 11-ата минута Алекс Сантана от гостите улучи напречната греда с далечен удар.

В 39-ата минута Елвис Ману направи нов пропуск за Лудогорец, след като излезе на стрелкова позиция, но прати топката над вратата. Малко по-късно Георги Минчев с глава също стреля над вратата на гостите.

В 44-ата минута Ману се реваншира и откри резултата. Той засече едно центриране и порази вратата на пловдивчани. Ситуацията бе разгледана от ВАР, а голът бе зачетен.

В 67-ата минута лидерът на "смърфовете" Димитър Илиев с мощен удар направи 1:1.

Лудогорец отново поведе чрез Кирил Десподов в 76-ата минута, а Бернард Текпетей оформи крайния резултата в четвъртата минута на добавеното време.

Локомотив Пловдив - Лудогорец 1:3

0:1 Ману - 44'
1:1 Илиев - 67'
1:2 Десподов - 76'
1:3 Текпетей - 94'

Локомотив Пловдив: Пиргов, Биков, Крачун, Гомис, Витанов, Умарбаев, Руан, Карагарен, Салинас, Илиев и Минчев

Лудогорец: Падт, Сисиньо, Терзиев, Пинас, Сантана, Ману, Чибота, Баджи, Гонсалвеш, Текпетей и Вандерсон