Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България, след като надви Локомотив Горна Оряховица с 3:1.

В Разград шампионите стигнаха комфортно до успеха над по-непретенциозния си съперник. Резултатът откри Ихинио Марин в 12-та минута, а до края на първото полувреме Елвис Ману покачи на 2:0.

Гостите намалиха след около час игра след точната интервенция на Георги Колев. Крайното 3:1 бе оформено от Шоу десетина минути преди края на редовното време.

Така, „зелените“ се присъединиха към Локо Пд, Левски, Славия, Берое и Септември София, които вече си гарантираха място сред последните осем в надпреварата.

Лудогорец - Локомотив (Горна Оряховица) 3:1

1:0 Ихинио Марин (12')
2:0 Елвис Ману (38')
2:1 Георги Колев (58')
3:1 Мануел Шоу (79')

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо (46 - Стефан Баджи), Георги Терзиев, Тихомир Димитров, Шакил Пинас, Алекс Сантана (46 - Илкер Будинов), Мануел Шоу, Бернард Текхетей (27 - Владислав Найденов), Елвис Ману (63 - Димитър Митков), Петър Георгиев (46 - Мавис Чибота), Ихинио Марин

Локомотив: Ивайло Петков, Али Ахмед, Стефан Иванов, Димо Атанасов, Станимир Андреев, Емил Копаранов (84 - Десислав Пенев), Тодор Бакърджиев (46 - Александър Узунов), Явор Генчев (80 - Ивайло Велчев), Георги Колев, Никола Какамъков (73 - Димитър Байдаков), Янислав Цачев (84 - Кирил Димитров)