Родният хегемон Лудогорец попиля Арда Кърджали с 4:1 в среща от 17-ия кръг на efbet Лига.

"Орлите" показаха рано-рано, че нямат никакво намерение да подценяват срещата. Още в седмата минута Джордан Икоко откри резултата, а малко преди изтичането на половин час игра Пиерос Сотириу удвои.

Гостите върнаха интригата в 36-ата минута чрез звездата си Спас Делев, но пет минути по-късно Сотириу заби втория си гол за деня и възстанови аванса от две попадения на шампионите.

Арда имаше своите възможности и на моменти дори беше по-активният отбор, но Лудогорец демонстрира убийствена ефективност. Точно преди изтичането на час игра Кирил Десподов покачи на 4:1 при едва петия точен удар на домакините в мача.

До края не паднаха други попадения, а и умората започна да натежава в краката на футболистите. Така лидерът Лудогорец събра 39 точки, с десет повече от втория - Черно море. Арда е девети с 18 пункта.

Лудогорец - Арда 4:1

1:0 Икоко - 7'
2:0 Сотириу - 29'
2:1 Делев - 36'
3:1 Сотириу - 41'
4:1 Десподов - 59'

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас, 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу, 22. Джордан Икоко, 23. Мануел Шоу, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 30. Игор Пластун, 95. Каули Соуса

Арда: 12.Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 18. Слободан Рубежич, 24. Алекс Петков, 25. Енагнон Кики, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков