Лудогорец елиминира Левски на осминафиналите за Купата на България и детронира носителят на трофея от миналата кампания. За този успех обаче се крие история между двата тима, тъй като това е четвъртата им среща в турнира, а 11-кратният шампион за първи път продължава напред в надпреварата. Възпитаниците на Анте Шимунджа се наложиха с 2:1 над сините на „Хювефарма Арена“ след обрат, а това бе и първият успех по време на двубой от схемата на националната купа за орлите срещу този съперник, припомня "Тема спорт".

До момента и Станимир Стоилов не бе губил в редовното време начело на сините. Разградчани победиха Левски и на 1-ви септември след изпълнението на дузпи, но тогава двубоят бе за Суперкупата на България. Между 2011-а и края на 2022-а година – двата тима се срещат още три пъти в надпреварата.

Първият им сблъсък е през 2015-а година, когато жребият отрежда да премерят сили на полуфиналите. Първият двубой завършва при нулево равенство в Разград, а на реванша Аниете вкарва за 1:0 в добавеното време на срещата и праща сините във финала, който впоследствие губят от Черно море.

Следващата им среща е след цели пет години и е в навечерието на пандемията от коронавирус – жребият очертава двубой от четвъртфиналите на турнира, който се играе в един мач на „Герена“ и Левски побеждава след изпълнението на дузпи.

Третият път, в който жребият отрежда да се срещнат двата тима е през настоящата година, когато сините елиминираха Лудогорец по пътя към спечелената Купа срещу ЦСКА. Този път обаче битката бе на полуфиналите, а Левски изкова два успеха – с 3:2 в Разград и 1:0 в София. Вчерашният успех бе първи за орлите над някой от столичните грандове – до момента нямат такъв след четри мача с ЦСКА.