Суперзвездата на UFC Конър Макгрегър сензационно бе нокаутиран за първи път в кариерата си и загуби от Дъстин Поарие на галавечерта в Абу Даби.

Така американецът си отмъсти за поражението от ирландеца през 2014-а година, който тогава го разби още в 1-ия рунд.

Сега развръзката настъпи във втората част на мача, когато Дъстин нарани Макгрегър със серия ритници в прасеца на десния крак. Това компрометира позицията на ирландеца, след което Поарие го засипа със серия удари с юмруци и го свали на земята. Той продължи да го бие, което накара съдията да спре мача 2:32 минути след началото на втория рунд и да обяви технически нокаут.

„Сега сме 1-1. Може би трябва да направим още един мач“ заяви победителят, който бе считан за сериозен аутсайдер преди мача, но постигна най-голямата победа в кариерата си.

С успеха Поарие се превръща в основен претендент за короната в лека категория, макар че не е ясно дали ще се бие с Хабиб Нурмагометов, който обяви преди време, че планира да прекрати кариерата си. Възможно е битката да бъде между него и Майкъл Чандлър.