Наполи и Милан отговориха на високите очаквания и изиграха интересен мач, който завърши без победител - 2:2. Домакините създадоха повече положения от противника си, но “росонерите” първи вкараха чрез Тео Ернандес в 20-та минута. Неаполитаните реагираха и след голове на Джовани Ди Лоренцо (34) и Дрис Мертенс (60) успяха да обърнат резултата, но Франк Кеси от дузпа в 73-та минута донесе точката за тима си. В заключителните минути Милан остана с човек по-малко, след като Алексис Салемакерс бе изгонен за втори жълт картон в 87-та минута.

Така двата отбора запазиха позициите си в класирането. Наполи е 6-ти с 52 точки, на 2 от петия Рома. Милан остава на седмото място с 50 точки.

Неаполитаните контролираха двубоя и започнаха с опасните атаки още от началото на срещата. Още в 14-та минута Дрис Мертенс проби в наказателното поле на гостите, но Донарума отрази. Три по-късно Лоренцо Инсинье стреля от границата на наказателното и топката се отклони в гредата. Дори и да беше във врата, гол нямаше да бъде отчетен, тъй като Мертенс бе в засада и пречеше на видимостта на Донарума. Малко след това Хосе Кайехон направи сериозен пропуск, след като от близка дистанция не успя да намери вратата.

Така се стигна до 20-та минута, когато с първото си по-добро положение Милан поведе. Анте Ребич проби в наказателното поле, завъртя се и центрира към далечната греда. Там Тео Ернандес намери много добре топката от воле и даде аванс на Милан - 1:0.

Отговорът на Наполи не закъсня. В 34-та минута Инсинье стреля остро от свободен удар, Ди Лоренцо засече топката, но Донарума отрази. Защитникът на Наполи обаче се ориентира бързо и отблизо добави топката за 1:1.

В началото на второто полувреме Ибрахимович си намери ситуация за удар, но Оспина спаси. След час игра Наполи вкара втори гол. Кайехон проби до аутлинията и намери Мертенс сам сред четирима защитници на Милан. Белгиецът успя да отклони добре топката и да направи 2:1.

“Росонерите” опитаха да променят изоставането си и в 64-та минута резервата Рафаел Леао стреля опасно, но прати топката над вратата. В 71-та минута Никола Максимович повали в наказателното поле на Наполи Бонавентура - дузпа за Милан. Франк Кеси прати Оспина в обратния ъгъл и изравни резултата.

До края Наполи натисна, а в 87-та минута Алексис Салемакерс бе изгонен за втори жълт картон. Домакините обаче не успяха да направят нещо по-сериозно пред вратата на Донарума и се задоволиха с една точка.

Наполи - Милан 2:2
0:1 Тео Ернандес 20’
1:1 Джовани Ди Лоренцо 34’
2:1 Дрис Мертенс 60’
2:2 Франк Кеси 73’-д

Наполи: Оспина, Ди Лоренцо, Максимович, Кулибали, Руй, Лоботка (65 - Елмас), Руис (65 - Деме), Жиелински, Кайехон (84 - Политано), Инсинье (74 - Лосано), Мертенс (74 - Милик)

Милан: Донарума, Ернандес, Романьоли, Кяер, Конти, Кеси, Бенасер, Ребич (88 - Крунич), Чалханоглу (61 - Бонавентура), Пакета (46 - Салемакерс), Ибрахимович (61 - Леао)