Монтана и Арда направиха невероятно голово шоу на ст. “Огоста”, което в крайна сметка завърши без победител - 3:3. Гостите от Кърджали поведоха до почивката с 2:0 след голове на Милен Желев (33) и Светослав Ковачев (34). През втората част обаче Монтана стигна до страхотен обрат, а точни бяха Преслав Петров (48), Борислав Балджийски (49) и Владимир Айтов (82). В 90-та минута гостите изравниха след автогол на Преслав Петров.

Домакините започнаха силно срещата и още в 5-та минута Сергей Георгиев се пребори със Светослав Ковачев и подаде на Борислав Балджийски, чийто удар обаче мина над вратата.

След половин час игра Тони Тасев центрира много добре от дясното крило, а Владимир Айтов бе оставен непокрит на далечната греда. От чиста ситуация обаче той прати топката над вратата. Малко след това и Николай Цветков пробва късмета си след удар с глава, но и той не успя да засече добре центрирането.

Така се стигна до 33-та минута, когато Милен Желев бе изведен от Емил Мартинов сам срещу вратаря на домакините и хладнокръвно го преодоля за 1:0. Секунди по-късно Арда нанесе втори удар. Александър Георгиев центрира от лявото крило, а на границата на наказателното поле Светослав Ковачев стреля от въздуха. Топката се отклони в тялото на защитник и излъга Орлинов - 2:0 за Арда.

Само за 4 минути след подновяването на играта Монтана успя да изравни резултата. В 48-та минута Тони Тасев стреля в стената от свободен удар, но топката отиде към Сергей Георгиев, който продължи към Преслав Петров. Защитникът успя да се пребори с противников футболист и да чукне топката във вратата на Арда - 1:2.

Само минута по-късно домакините изравниха. Цветков изведе по прекрасен начин Балджийски сам срещу Симеонов и полузащитникът хладнокръвно го преодоля за 2:2. Малко след това домакините вкараха и трети гол чрез Николай Минков, който обаче бе отменен заради засада.

Откритата игра продължи с положения и пред двете врати. В крайна сметка в 82-та минута домакините направиха обрат. Центриране от дясното крило на Сергей Георгиев намери на далечната греда Владимир Айтов. Този път халфът стреля с десния крак по диагонала и не остави шансове на Симеонов.

Това обаче не бе всичко в мача. В 90-та минута Арда изравни резултата. Спас Делев центрира от дясното крило, топката се отби в тялото на Преслав Петров и влезе във вратата зад Орлинов - 3:3. Секунди по-късно Арда можеше да приключи мача с четвърти гол. Радослав Василев бе изпуснат в наказателното поле на домакините, нагласи си топката на десния крак, но прати топката покрай вратата.