Григор Димитров започна по убедителен начин участието си на “Ролан Гарос” - 6:3, 6:2 и 6:2 срещу представителя на домакините Грегоар Барер.

Българинът не остави никакви съмнения в по-добрата си класа и още от началото показа, че два ли ще има изненада. В следващия кръг Димитров ще се изправи срещу словака Андрей Мартин, който победи също в три сета Жоао Соуса - 7:5, 6:1 и 6:2

И все пак мачът започна с пробив за Барер, който след това спечели подаването си за 2:0. Григор реагира много бързо и взе следващите 5 гейма. В крайна сметка след 6:3 Гришо поведе в резултата.

Вторият сет започна равностойно до 2:2. След това българинът отново показа класа и взе следващите четири гейма, за да поведе в резултата с 2:0 сета.

Димитров започна добре и третата част и след ранен пробив поведе с 2:1. Последва размяна на сервис геймове, а Гришо удари отново с пробив за 5:2. Българинът имаше леки колебания при сервиса си, но в крайна сметка след 6:2 затвори мача.