Милан започна с престижна победа участието си в Лига Европа, след като надигра с 3:1 като гост шотландския гранд Селтик. “Росонерите” изковаха първия си успех в Група Н на турнира след голове на Раде Крунич (14) и Браим Диас (42) още до почивката. За домакините точен в 77-та минута бе Мохамед Елиунуси, а в края на срещата Йенс Петер Хауге вкара първото си попадения за италианците.

Лидер в групата след първите мачове е френският Лил, който надигра 4:1 като гост Спарта Прага. Лил и Милан имат по три точки. Селтик пък разочарова във втори пореден мач, след като преди дни загуби с 0:2 голямото дерби на Шотландия с Глазгоу Рейнджърс.

“Росонерите”, които са лидери в Серия А след перфектния си старт от началото на сезона, посрещат Рома в понеделник, а следващият четвъртък ще играят на “Сан Сиро” срещу Спарта Прага. Селтик пък гостува на Лил след седмица.

Първото полувреме беше за “росонерите” и още в 14-та минута те успяха да поведат в резултата. Саму Кастийехо проби по дясното крило и центрира към вратарското поле, където Раде Крунич надскочи пазача си и насочи топката в мрежата.

Милан контролираше нещата и създаде още няколко изгодни положения. В края на полувремето все пак падна втори гол. Тео Ернандес проби по лявото крило, изчака включването на Браим Диас, за да му подаде. Младият испанец навърза двама защитници на домакините и с удар по диагонала направи 2:0.

Селтик опита да се върна мача в началото на второто полувреме, когато бившият играч на Милан Диего Лаксалт стреля над вратата. Мохамед Елиунуси и Райън Кристи също имаха своите шансове, но нямаха късмет.

Все пак норвежецът намали в 77-та минута. Кристи центрира от ъглов удар, а Елиунуси засече хубаво топката в обратния ъгъл за 2:1. До края “росонерите” задържаха повече топката и не допуснаха слабости в защитата си, за да гарантират първите си три точки в Лига Европа този сезон. Нещо повече, в добавеното време на срещата Салемакерс намери в коридор Хауге и младият норвежец технично прокара топката покрай Баркас за 3:1.

Селтик - Милан 1:3
0:1 Раде Крунич 14’
0:2 Браим Диас 42’
1:2 Мохамед Елиунуси 77’
1:3 Йенс Петер Хауге 90+2'

Селтик: Баркас, Дъфи, Уелш (46 - Елиунуси), Айер, Фримпонг, Браун (64 - Рогич), Макгрегър, Нтчам, Лаксалт (77 - Тейлър), Айети (77 - Климала), Грифитс (46 - Кристи)

Милан: Донарумама, Далот, Кяер, Романьоли, Ернандес, Тонали, Кеси (66 - Бенасер), Кастийехо (79 - Салемакерс), Диас (79 - Хауге), Крунич, Ибрахимович (66 - Леао)