Тестовете за коронавирус в Лудогорец преди гостуването на белгийския Антверпен са отрицателни, обявиха от клуба. Двубоят от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа е в четвъртък от 19:55 часа.

"Лудогорец няма заразени с COVID-19. Това показаха резултатите от поредните задължителни PCR тестове преди предстоящия мач на шампионите в Лига Европа - срещу белгийския Антверпен в четвъртък. Вчера членовете на ръководството, футболистите, треньорите и служителите дадоха проби, като резултатите на всички са отрицателни.

По този начин Лудогорец ще бъде в пълен състав за гостуването в Антверп от група J на Лига Европа", съобщиха от клубния сайт на "орлите"

Българският шампион е в преследване на първа победа в Лига Европа, като до момента е записал 4 загуби и е на дъното на своята група без спечелена точка.

Съперникът на Лудогорец - Антверп, пък е на първа позиция с 9 пункта и евентуален успех почти сигурно ще им гарантира участие в следващата фаза.