Галерия

ЦСКА и Левски излизат един срещу друг във Вечното дерби на България.

Формата на ЦСКА: Общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 3 победи и 1 равенство в последните 4 домакинства.

Формата на Левски: Общо 4 победи, 2 равенства и 4 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 1 победа, 1 равенство и 2 загуби в последните 4 гостувания.

Директни мачове: В последните 10 директни срещи домакините имат 4 победи, гостите имат 2 победи и 4 пъти са завършили наравно. На домашния терен на ЦСКА София имат изиграни 5 срещи, като домакините имат 1 победа, гостите имат 1 победа и 3 пъти са завършили наравно.

Гледайте мача на живо от този линк

Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов прави пет промени от успеха с 4:2 над Ботев във Враца. Димитър Евтимов, Асен Дончев, Карол Метс, Федерико Барела и Йоан Баи отстъпват местата си, съответно на Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Томас Лам и Брадли Мазику. Възстановеният Амос Юга е на пейката, защото не игра в последните три мача на "червените", от равенството 1:1 със Славия на "Българска армия". Така в средата на терена действат Жеферсон и Карло Мухар. Георги Йомов, Яник-Сони Вилдсхут и Греъм Кери са зад голмайстора Жорди Кайседо.

Станимир Стоилов прави само една промяна от равенството 0:0 срещу ЦСКА 1948 в последния кръг. Андриан Краев се завръща вместо Марин Петков. Той е опорен халф заедно с Радослав Цонев. Тримата контузени Николай Михайлов, Иван Горанов и Георги Миланов стартират дербито от 1-ата минута. Пред Михайлов в защита действат Драган Михайлович, Гьоко Зайков, Христов Шелис и Горанов. Георги Миланов, Борислав Цонев и Здравко Димитров са зад Билал Бари, който търси първи гол за Левски в официален мач.

ЦСКА – Левски 2:1

Голмайстори: 0:1 Миланов (28), 1:1 Кери (45), 2:1 Кайседо (65)

ЦСКА: Густаво Бусато; Иван Турицов (84-Метс), Юрген Матей, Томас Лам (84-Лам), Брадли Мазику; Жеферсон, Карло Мухар (69-Юга); Георги Йомов (69-Баи), Яник-Сони Вилдсхут (56-Варела), Греъм Кери; Жорди Кайседо
Треньор: Стойчо Младенов

Левски: Николай Михайлов; Драган Михайлович; Гьоко Зайков, Христос Шелис, Иван Горанов; Радослав Цонев, Андриан Краев; Георги Миланов (89-Кордоба), Борислав Цонев (74-Костадинов), Здравко Димитров (80-Марин Петков); Билал Бари
Треньор: Станимир Стоилов

Стадион, ст. "Васил Левски"
Съдия: Волен Чинков
Жълти картони: Мухар, Кайседо, Турицов (ЦСКА); Р. Цонев (Левски)

Най-интересното по минути:

1' Начало на мача.

2' Матей стреля с глава след корнер в аут.

10' ГРЕДА! Миланов прави двойно подаване с Борислав Цонев и стреля фронтално срещу вратата. но в страничния стълб.

18' Сериозна битка и без интересни положения в последните минути на Вечното дерби.

20' ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Кери е изведен отдясно, навлиза в наказателното поле и стреля мощно към близкия ъгъл. Михайлов е добре пласиран и избива.

21' От последвалия корнер Яник-Сони Вилдсхут засича с глава на задна греда в аут.

28' ФАМОЗЕН ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев центрира от корнер, Шелис продължава с глава към далечната греда. Там е Миланов, който със страхотно изпълнение със задна ножица пред погледите на Жеферсон и Бусато, открива резултата - 1:0!

32' Далечен удар на Борислав Цонев излиза в аут.

40' НОВ ПРОПУСК ЗА ЦСКА! Кайседо е изпуснат след корнер на границата на вратарското поле и засича, но с рамо и праща топката в аут!

45' РЕЗУЛТАТЪТ Е ИЗРАВНЕН! В последната минута на първото полувреме Кери получава пас в наказателното поле, овладява и с удар от близка дистанция матира Михайлов за 1:1!

45' Край на първото полувреме.

46' Начало на второто полувреме.

49' Опасен удар на Йомов излиза в аут.

60' Второто полувреме е доста по-спокойно от първото и изглежда, че грандовете ще внимават повече да не загубят, отколкото да рискуват в атака.

64' Варела стреля от дистанция, но твърде неточно.

65' ЦСКА ПОВЕЖДА! Кайседо е изведен, справя се с Шелис и излиза сам срещу Михайлов. Нападателят на "армейците" стреля по земя и преодолява вратаря за 2:1!

77' ЦСКА пропуска да сложи точка на спора! Михайлович се разминава с топката и Баи излиза сам срещу вратаря. Той обаче си повежда топката твърде силно и Михайлов го спира.

82' ДЕЖА ВИ ОТ ПРЕДНАТА СИТУАЦИЯ. Но този път вместо Баи, Кайседо излиза сам срещу Михайлов след грешка на Михайлович, но вратарят отново се намесва чудесно.

90' Край на дербито. ЦСКА печели с 2:1.