Тунис и Австралия излизат един срещу друг в мач от група "D" на Мондиал 2022.

Формата на Тунис: Общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи и 1 равенство в последните 3 домакинства.

Формата на Австралия: Общо 5 победи, 2 равенства и 3 загуби в последните 10 изиграни футболни срещи. От тях 2 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 5 гостувания.

Стартовите състави на двата отбора:

Тунис: Аймен Дахмен, Дилан Брон, Ясин Мерия, Монтасар Талби,  Мохамед Дрегер, Елис Скири, Айса Лайдуни, Али Абди, Наим Слити, Исам Джебали, Юсеф Мсакни

Австралия: Матю Райън, Франк Карачич, Хари Сютър, Кай Роулс, Азиз Бехич, Арън Моой, Джаксън Ървайн, Райли Макгрий, Матю Леки, Мичел Дюк, Крейг Гудуин

Проследете мача на живо с Gol.bg

1' Начало на мача

19' Мсакни получи топката в пеналта на австралийците, но не можа да я овладее добре и да нанесе завършващ удар

21' Мохамед Дрегер стреля от далечна дистанция, но много неточно

23' ГОООЛ! Крейг Гудуин центрира отляво, топката рикошира в крак на бранител и стигна до Мичел Дюк, който откри резултата за Австралия след майсторски удар с глава

41' Мсакни намери Дрегер в пеналта, чийто удар бе блокиран от Роулс

43' Дюк отново стреля с глава, но този път право в ръцете на вратаря Дахмен

45+3' Страхотна възможост за Тунис! Исам Джебали центрира в наказателното поле към Мсакни, който от чиста позиция шутира покрай левия страничен стълб

45+5' Край на първото полувреме

46' Начало на втората част

71' Резервата Джейми Макларън центрира по земя в пеналта, но сантиметри разделиха Матю Леки от това да засече топката във вратата

73' Матю Райън спаси диагонален удар в близкия ъгъл на Мсакни

84' Талби пробва далечен изстрел от воле, но право в ръцете на Райън