Швеция постигна първата си победа на Евро 2020 след минимална победа с 1:0 срещу тима на Словакия в мач от Група "Е".

Двата отбора изиграха изключително скучен двубой на стадион "Газпром Арена" в Санкт Петербург. Все пак една идея по-активният състав бе именно Швеция и с гол на Емил Форсберг в 75-тата минута от дузпа шведите се поздравиха с успеха.

По този начин момчетата на Ян Андерсон оглавиха класирането в групата с 4 точки, а Словакия остава на второ място с 3 пункта. В другият мач от групата, който ще се играе утре вечер ор 22:00 часа, Испания и Полша ще премерят сили на стадион "Ла Куртиха" в Севиля.

Вижте тук най-интересното от мача по минути!

Срещата започна с лек натиск на символичните домакини, които в началото имаха две ситуации пред вратата на Словакия. В третата минута Себастиан Ларсон стреля пред наказателното поле, получи се рикошет, а след това топката бе уловена без проблеми от вратаря Мартин Дубравка. Две минути след това Марек Хашик центрира от корнер в наказателното поле, където Юрай Куцка засече с глава, но покрай лявата греда на Дубравка.

Швеция продължи да бъде по-активният отбор и 13-ата минута Ларсон достави топката в наказателното поле от пряк свободен удар. Лустиг се извиси над всички, но ударът му профуча над гредата.

В следващите минути играта и на двата отбора стана изключително бавна. До края на първата част тимовете на Швеция и Словакия умориха зрителите със скучната си игра.

Шведите започнаха по-активно второто полувреме и само две минути след началото създадоха първата си по сериозна опасност. Александър Исак получи хубав пас от Емил Форсберг, навлезе в наказателното поле и стреля силно, но Милан Шкриниар блокира по чудесен начин в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Форсберг стреля неточно.

Исак беше най-опасният играч за домакините и в следващите минути. В 67-мата той се извиси над всички в наказателното поле и нанесе коварен удар с глава. Топката обаче мина на сантиметри от горната греда и кацна върху мрежата.

Пет минути по-късно отново той нанесе чудесен удар с глава, но Дубравка се справи прекрасно и с една ръка изби в корнер.

Така се стигна до 75-тата минута на мача. Дубравка събори Куаисон в наказателното поле и реферът не се замисли. Дузпа за Швеция! С изпълнението се нагърби Емил Форсберг и с хубав изстрел в долния десен ъгъл не остави шансове на Дубравка. 1:0 за Швеция!

Седем минути преди края на мача шведите можеха да убият интригата в мача. Исак се откъсна и напредна сам в наказателното поле. Той обаче се засуети и вместо да подаде на свой съотборник, топката му бе отнета. Все пак Швеция стигна до удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

Швеция - Словакия 1:0