Четирикратната олимпийска шампионка по спортна гимнастика Симон Байлс (САЩ) запази шансове да спечели шест златни медала от Игрите в Токио. Американката премина успешно през квалификациите и се класира за финалите на всичките шест дисциплини - отборно, индивидуален многобой и финалите на прескок, смесена успоредка, греда и земна гимнастика.

Байлс е олимпийска шампионка в многобоя от Рио 2016, има злато отборно, на прескок и на земя, както и бронз на греда. Тогава тя взе четири титли и един бронз, като остана извън медалите единствено на смесена успоредка, припомня БНР.

Сега в Токио американката спечели квалификацията на многобоя със сбор от 57.731 точки, след като получи 14.966 на прескок, 14.566 на смесена успоредка, 14.066 на греда и 14.133 на земя. Отборно в пресявките САЩ са на второ място със 170.562 точки след Руския олимпийски комитет със 171.629 точки.

На прескок Байлс е с първа по сила оценка, на смесена успоредка влиза осма, на греда шеста и на земя - втора след Ванеса Ферари от Италия.