Олимпийският шампион по футбол от Рио 2016 Бразилия се класира за полуфиналите на Игрите в Токио.

“Селесао” победи с минималното 1:0 Египет, като единственото попадение в срещата бе дело на Матеус Куня, който се разписа в 37-ата минута след асистенция на Ричарлисон.

На полуфиналите бразилците ще се изправят срещу победителя от двубоя между Южна Корея и Мексико.

В друг двубой от четвъртфиналите домакините от  Япония продължиха напред след драма с дузпи срещу Нова Зеландия. В редовното време, както и в продълженията двата тима не си вкараха гол, което доведе до дузпи. При тях азиатците бяха точни четири пъти, а новозеландците намериха целта само два пъти.

Японците ще се изправят срещу Испания на полуфиналите. "Ла Фурия" победи Кот Д'ивоар с 5:2 след продължения.