Партизан се наложи без проблем с 4:1 над Хамрун Спартанс и направи огромна крачка към груповата фаза на Лига на конференциите.

Малтийците, които сътвориха сензация срещу Левски преди седмица и спечелиха  с дузпи в София, този път нямаха сили да се противопоставят.

Партизан реши всичко до почивката, когато водеше с 3:0. Четвъртото попадение за "гробарите" беше дело на бившия халф на Черно море Патрик Андраде.

Истанбул Башакшехир и Антверп направиха 1:1. Гола за белгийците вкара бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Диниш Алмейда. Португалецът се разписа в 88-ата минута и донесе равенството на тима си.

Фиорентина се завърна с победа в евротурнирите, след като спечели с 2:1 като домакин на Твенте в двубой от плейофите на Лигата на конференциите. Николас Гонзалес и Артур Кабрал дадоха добър аванс на „виолетовите“ през първата част, а Вацлав черни върна един гол след подновяването на играта.