Саудитска Арабия - Мексико, мач от група "С" на Мондиал 2022. Стадион "Лусаил", 21.00 часа българско време.

Формата на Саудитска Арабия: общо 3 победи, 5 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Мексико: общо 3 победи, 3 равенства и 4 загуби в последните 10 срещи.

Двете нации все още не са изиграли нито един двубой един срещу друг. Арабите имат равен брой точки (3) с Аржентина преди мача, докато ацтеките са на дъното с една точка.

Саудитска Арабия - Мексико 1:2

0:1 Мартин (47)

0:2 Чавес (52)

1:2 Салем Ал-Досари (90)

Саудитска Арабия: Ал-Оуаис, Тамбакти, Ал-Амри, Ал-Булаихи, Ал-Хасан, Канно, Абдулхамид, Ал-Бурайкан, Ал-Шехри, Ал-Даусари

Мескико: Очоа, Санчес, Монтес, Морено, Гаярдо, Едсон Алварес, Чавес, Лосано, Пинеда, Вега, Мартин

Следете мача по минути в Gol.bg

1 минута: Начало на мача Саудитска Арабия - Мексико. Да си пожелаем качествен футбол и много голове

3 минута: Мексико сътвори първата си голова възможност. Aлексис Вега се измъкна от защитата на Саудитска Арабия ,но не успя да преодолее Ал-Оуаис, който спаси отбора си от сигурен гол.

10 минута: Мексико започна по-здраво мача и в първоначалните минути притисна Саудитска Арабия, но постепенно действията се пренесоха основно в средата на терена.

13 минута: Канно стреля от пряк свободен удар, но топката преминава над гредата на Мексико в аут

22 минута: Спокойни моменти в срещата. Двата отбора разиграват спокойно, без каквито и да било голови положения пред една от двете вратиа:

25 минута: Страховита тупалка на Пинеда, но Ал-Оуаис се намеси майсторски и спаси

27 минута: Уникално положение за Мексико. Мексиканците сътвориха многоходова атака отдясто, при която последва центриране в наказателното поле на Саудитска Арабия, където Пинеда се хвърли на плонж и стреля с глава, но отново Ал-Оуаис се намеси авторитетно

30 минута: Определено Мексико владее инициативата и доминира през този половин час игра, но така и не успява да стигне до гол

35 минута: Здрава битка в средата на терена, където двата тима сериозно са се "захапали"

43 минута: Играчите на Мексико вдигнаха темпото и сериозно натиснаха Саудитска Арабия, но така и не могат да стигнат до чисто голово положение

45 минута: Шест минути добавено време

45+6 минута: Край на първото полувреме

46 минута: Начало на второто полувреме

47 минута: ГООООООООООООООООООООЛ за Мексико. След изпълнение на ъглов удар Монтес пусна към Мартин, който от близо опъна мрежата на Саудитска Арабия

52 минута: ГООООООООООООООООЛ за Мексико. Уникален гол на Чавес от пряк свободен удар

56 минута: Отменен гол на Лозано. Нападателят на Мексико се освободи от защитата на Саудитска Арабия и опъна мрежата, но от положение на засада

65 минута: Мексико тотално доминира и е абсолютен господар на терена.

73 минута: Ново уникално изпълнение на Чавес от пряк свободен удар, но този път Ал-Оуаис спасява

76 минута: Страховита тупалка на Пинеда, но топката профучава до лявата греда на саудитите

83 минута: Лозано чукна технично към Чавес, който стреля мощно, но право в тялото на защитник от Саудитска Арабия

87 минута: Втори отменен гол на Мексико, но отново решението е правилно поради засада

90 минута: 7 минути добавено време

95 минута: ГООООООООООООООЛ за Саудитска Арабия. Голмайстор Салем Ал-Досари

96 минута: Край на мача. Саудитска Арабия - Мексико 1:2. И двата отбора отпадат от Световното