Канада - Мароко, мач от група "F" на Мондиал 2022. Стадион  "Ал Тумама", 17.00 часа българско време.

Формата на Канада: общо 4 победи, 1 равенство и 5 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Мароко: общо 6 победи, 3 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи.

Намиращият се на второ място в групата Мароко (4 точки) срази "кленовите листа" (последно място с 0 точки) с 4:0 в тяхната единствена контрола през този век.

Канада - Мароко 1:2

0:1 Зиеш - 4'

0:2 Ен-Несири -23'

1:2 Агерд - 40', автогол

Канада: Борян, Джонстън, Витория, Милър, Адекугбе, Дейвис, Осорио, Кей, Бюканан, Хойлет, Ларин

Мароко: Боно, Хакими, Агерд, Саис, Мазрауи, Унахи, Амрабат, Сабири, Зиеш, Буфал, Ен-Несири

1' Начало на мача!

3' Продължителна атака на Канада, но защитата на африканците се справя.

4' ГООООООООЛ! Мароко повежда чрез Зиеш! Груба грешка на излезлия напред вратар Борян, който вместо да изчисти или да подаде на свой съотборник, сервира топката на крака на Зиеш. Халфът моментално прехвърля Борян с левачката и топката се оплита в мрежата! Класа!

11' Центриране на Мароко в наказателното поле на Канада, този път нищо сериозно.

15' ОПАСНА атака за северноамериканците! Ларин напредва отдясно и центрира в наказателното поле за Бюканан, който обаче не успява да засече добре. Аут!

16' Сваляме шапка на финия техник Зиеш, който обаче тук се поизложи със сватбарски шут.

21' Канада разиграва в центъра, но не знае какво да стори след това. Разбираме терзанията им, за над 200 минути футбол на Мондиал 2022 мароканците нямат допуснат гол. Невероятно...

23' ГООООООООЛ! Ен-Несири удвоява аванса на Мароко! Той получава дълъг пас от дълбочина от Ашраф Хакими, напредва и стреля безпощадно с десния крак в близкия ъгъл.

27' Бързи, креативни, солидни в защита и действащи с подплатено самочувствие. Този отбор на Мароко не е случаен лидер в група с Хърватия и Белгия.

29' Канадците раздават балтии. С друго не сме ги запомнили до този момент в мача.

33' Блокиран удар на Сабири, но какъв финт на Буфал в пеналта! Фантазия!

40' ГОООООООЛ! Автогол на мароканците! Адекугбе центрира остро и Агерд засече в своята врата. Това е първи гол във вратата на Мароко на Мондиал 2022.

45' ОТМЕНЕН гол на Ен-Несири! Маркирана е засада!

45' КРАЙ на първото полувреме!

46' Играта е подновена!

49' Хубава акция на Мароко, топката е разигравана с петички и меки пасове.

54' Играта се понакъса с няколко нарушения около центъра.

56' ОПАСНО центриране в пеналта на Мароко, но няма кой да засече.

58' Хойлет центрира и Алфонсо Дейвис бие от въздуха - неточно!

63' Добър период за "кленовите листа", които са все по-често около дъгата на съперниковото наказателно поле. Тази картинка ни беше непозната за първите 45 минути.

70' Солова акция на Зиеш, който е спрян на границата на наказателното поле.

71' ГРЕДА за Канада! Ах, това не може да е истина! Резервата Хътчинсън игра с глава, топката се удря в напречната греда и тупка на ГОЛЛИНИЯТА! Опит за добавка - с малко над целта! Лудост!

76' Страстите леко се поуспокоиха, но едва ли ще бъде за дълго. Наблюдаваме страхотен футболен спектакъл, уважаеми читатели на Gol.bg!

80' Добра възможност за Мароко, но защитата на Канада се справя.

84' Поредна "канадска" балтия, която води до жълт картон.

89' Мароко е все по-близо до победа и първо място в групата.

90' Още 4 минути футбол тук.

92' Вратарят на Канада Борян е в предни позиции за корнера. Мароко се брани панически.

94' Край на мача! Мароко печели групата си!