Хърватия - Белгия, мач от група "F" на Мондиал 2022. Стадион  "Ахмад Бин Али", 17.00 часа българско време.

Формата на Хърватия:  общо 7 победи, 2 равенства и 1 загуба в последните 10 срещи.

Формата на Белгия: общо 5 победи, 1 равенство и 4 загуби в последните 10 срещи.

В последните пет директни срещи двата отбора имат по две победи. Хърватите са на върха с 4 точки, докато белгийците са трети с три пункта.

Следете мача по минути в Gol.bg.

И двата отбора имат своите шансове да се класират напред. Хърватите ще са доволни и на равенство, докато Белгия задължително трябва да спечели. Въпреки очакванията Ромелу Лукаку отново не е в стартовия състав на Белгия. Атаката се води от Мертенс и Тросар. Капитанът Еден Азар остава на пейката. В състава влизат Дендонкер и Караско.

Ливая бе титуляр за Хърватия и помагаше на Крамарич и Перишич в атака.

БЕЛГИЯ: Куртоа, Алдервайрелд, Вертонген, Дендонкер (72 Доку), Мюние, Вицел, Де Бройне, Кастан, Караско (72 Тилеманс), Мертенс (46 Лукаку), Тросар (58 Т. Азар)

ХЪРВАТИЯ: Ливакович, Соса, Ловрен, Гвардиол, Юранович, Ковачич, Модрич, Брозович, Ливая (64 Пашалич), Крамарич (64 Петкович), Перишич

1-а минута: Начало на мача!

1-а минута: Още в 9-ата секунда Хърватия можеше да вкара. Иван Перишич с мощен удар, който профуча покрай вратата.

2-а минута: Белгия е в шок! Червените дяволи бъркат в своята половина и дават шансове на съперника.

10-а минута. Хърватия опитва да контролира топката и мача. Ватрените по-често владеят в половината на противника.

12-а минута. Първи реален шанс за Белгия. Добра атака отдясно завърши с центриране на Мюние към далечната греда. Там Караско овладя и стреля от малък ъгъл, но шута бе блокиран в корнер.

14-а минута: Отново положение за Белгия. Де Броне напредна през центъра и изведе Мертенс зад защитата, но ветерана не уцели вратата от чиста позиция.

15-а минута: ДУЗПА ЗА ХЪРВАТИЯ. След фаул и центриране на Модрич, топката попадна в Караско, който не овладя добре и фаулира Крамарич. Съдията Тейлър посочи бялата точка.

17-а минута: ВАР ОТМЕНИ ДУЗПАТА. При центрирането на Модрич от фаул има засада на Деян Ловрен.Самият Антъни Тейлър прегледа ситуацията на монитора.

28-а минута: След емоциите около дузпата, двата отбора са по-внимателни и няма много възможности пред двете врати.

33-а минута: Центриране на Борна Соса отляво към далечната греда, където Марко Ливая успя да отклони с глава, но над вратата.

40-а минута: Пет минути преди края на полувремето все още няма точен удар в мача.

42-а минута: Шанс за Белгия. Пробив на Мюние отдясно доведе до центриране към близката греда, където Мертенс успя да отклони, но не и да насочи топката към вратата.

45-а минута: Удар от разстояние на Борна Соса, далеч над вратата.

45-а минута: 4 добавени минути към първата част!

45+4-а минута: Удар на Крамарич в аут, който носи кра на първото полувреме. Поредното 0:0 на почивката.

46-а минута: Ромелу Лукаку влиза за Белгия на почивката. Нападателят заменя Дрийс Мертенс.

49-а минута: Първи точен удар в мача. Де Бройне центрира отдясно и Лукаку с глава насочи топката в близкия ъгъл. Ливакович нямаше проблеми да улови.

50-а минута: Хърватия веднага отговори. Ковачич бе изведен на добра позиция на границата на наказателното поле и стерял под гредата, но Куртоа изби в корнер.

51-а минута: Второто полувреме явно ще е по-интересно отново. Още един удар за Белгия - Де Бройне над вратата.

54-а минута. ОГРОМЕН ШАНС ЗА ХЪРВАТИЯ. Ковачич успя да намери в добра позиция Брозович, който стреля силно, но Куртоа спаси.

55-а минута: Натиск на Хърватия. Нов удар и ново спасяване на Куртоа. Този път вратаря спря удар на Лука Модрич.

58-а минута: Още една смяна за Белгия. Торган Азар вместо Леандро Тросар.

60-а минута: ГРЕДА ЗА БЕЛГИЯ. Де Броне изведе в чиста позиция в наказателното поле Караско, който обаче бе блокиран. Топката стигна до Лукаку, но изстрела му при добавката срещна страничната греда.

63-а минута: Нов пропуск на Лукаку. Нападателят не уцели вратата с глава от добра позиция. Повторенията показаха, че преди подаването на Де Броне топката е напуснала терена, но това не бе сигнализирано от асистент рефера.

64-а минута: Двойна смяна за Хърватия. Марко Ливая и Андрей Крамарич напускат. Марио Пашалич и Бруно Петкович на техните места.

67-а минута: Първи жълт картон в мача. Получи го Леандер Дендонкер.

68-а минута: Удар на Модрич, който не затрудни Куртоа.

72-а минута: Двойна смяна за Белгия. Юри Тилеманс и Жереми Доку влизат на местата на Дендонкер и Яник Караско.

82-а минута: По-малко от 10 минути за Белгия, ако иска да продължи напред.

87-а минута: ОГРОМЕН ПРОПУСК НА ЛУКАКУ. Нападателят отклони подаване на Мюние от около 5 метра пред вратата, но не успя да насочи топката в целта.

87-а минута: Последна смяна за Белгия. Еден Азар се появява на мястото на Мюние.

90-а минута: НЕВЕРОЯТНО! ЛУКАКУ НЕ УСПЯ ДА ВКАРА ОТ 2 МЕТРА. Торган Азар центрира отдясно, прехвърли вратаря и от голлинията Лукаку с гърди отклони топката, но я прати в ръцете на вратаря.

90-а минута: 4 минути добавено време.

90+1 минута: Смяна за Хърватия. Ловро Майер влиза на терена вместо Ковачич.

90+4 минута: Край на мача. 0:0 и Белгия отпада. Хърватия се класира като втори в групата.