Коста Рика - Германия, мач от група "Е" на Мондиал 2022. Стадион  "Ал Байт", 21.00 часа българско време.

Формата на Коста Рика: общо 7 победи, 1 равенство и 2 загуби в последните 10 срещи.

Формата на Германия: общо 2 победи, 6 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи.

Двата отбора имат само един мач през този век - на Мондиал 2006, когато Бундестимът спечели с 4:2 у дома. И днес германците (на дъното с 1 точка) имат нужда от спешна победа, за да съхранят шансове за излизане от групата.

Коста Рика – Германия 2:4

Голмайстори: 0:1 Серж Гнабри (10), 1:1 - Йелцин Техеда (58), 2:1 - Хуан Варгас (70), 2:3 - Кай Хавертц (73, 85), 2:4 - Никлас Фюлкруг (90+1)

Коста Рика: Кейлор Навас, Фулър Спенс, Оскар Дуарте, Кендъл Уостън, Хуан Варгас, Браян Овиедо, Брандън Агилера, Йелцин Техеда, Селсо Борхес, Джоел Кемпбъл, Йохан Венегас

Германия: Мануел Нойер, Йосуа Кимих, Никлас Зюле, Антонио Рюдигер, Давид Раум, Илкай Гюндоган, Леон Горецка, Серж Гнабри, Джамал Мусиала, Лерой Сане, Томас Мюлер

Следете мача по минути в Gol.bg.

1-а минута – Начало на мача!

2-а минута – Джамал Мусиала нахлу в пеналта и шутира, но Навас се справи.

5-а минута – Лерой Сане направи двойно подаване с Мусиала, след което стреля, но стражът на Коста Рика отново се справи.

8-а минута – Томас Мюлер плонжира, но ударът му с глава премина покрай целта.

10-а минута – ГОООЛ! Давид Раум центрира отлично отляво към пеналта, където Серж Гнабри с глава разпечата вратата на Навас – 0:1.

14-а минута – Томас Мюлер намери Леон Горецка на далечната греда. Последният засече топката, но Навас отново показа класа и спаси своите от нов гол.

29-а минута – Овиедо центрира добре в наказателното поле на Германия, но Джоел Кямпбъл не успя да стигне до топката, защото го блокира защитник.

30-а минута – Серж Гнабри шутира, но бранител блокира изстрела му.

34-а минута – Джошуа Кимих би отдалеч, Навас все пак успя да се намеси, а Горецка не съумя да го преодолее при добавката.

36-а минута – Джамал Мусиала проби в пеналта, но шутът му от зоната на точката на дузпата премина встрани от целта.

40-а минута – Гнабри нахлу в наказателно поле, завъртя се и би покрай дясната странична греда.

42-а минута – СТРАХОТЕН ПРОПУСК! Давид Раум и Антонио Рюдигер направиха последователни грешки, които позволиха на Кейшър Фулър да се озове сам срещу Нойер. За късмет стражът прояви класа и изби в корнер.

45+2-минута – Край на първото полувреме!

46-а минута – Начало на втората част!

52-а минута – Кейшер Фулър пробва шут, но Нойер не допусна изненада.

58-а минута – ГОООЛ! Йелцин Техеда изравни 1:1. Германците сгрешиха в центъра на терена. . Кейшер Фулър комбинира на двойно с Джоел Кемпбъл и центрира към  Джохан Венегас, който стреля с глава, а Нойер изби. Топката обаче стигна до Йелцин Техеда, който с добавка я прати в мрежата.

61-а минута – ГРЕДА! Джамал Мусиала проби в наказателното поле и разтресе левия страничен стълб на вратата на костариканците.

63-а минута – ГРЕДА! Антонио Рюдигер тресна гредата след центриране на Кимих.

67-а минута – ГРЕДА! Мусиала стреля от дъгата на пеналта и нацели лявата греда за втори път.

70 –а минута – ГОООЛ! Хуан Пабло Варгас направи пълен обрат – 2:1. Джоел Кемпбъл центрира от пряк свободен удар, Кендал Уостон свали с глава за Селсо Борхес, който се опита да стреля, но кълбото рикошира, а  Варгас вкара.

73-а минута – ГОООЛ! Кай Хаверц изравни – 2:2. Той получи топката от Фюлкруг и матира Навас.

85-а минута - ГОООЛ! Кай Хаверц вкара втория си гол в мача  за нов обрат - 2:3. Той матира Навас след пас на Гнабри.

90+1-а минута – ГОООЛ!  Кимих центрира за Лерой Сане, който свали топката за Никлас Фюлкруг, а нападателят  който чукна топката отблизо. Първоначално асистент реферът вдигна флага си за засада, но след проверка с VAR голът бе зачетен и Германия поведе с 4:2.