Бразилия - Южна Корея, осминафинален мач на Мондиал 2022. Стадион "974", 21.00 часа българско време.

Формата на Бразилия: общо 9 победи и 1 загуба в последните 10 срещи.

Формата на Южна Корея: общо 6 победи, 2 равенства и 2 загуби в последните 10 срещи.

През този век двете нации са изиграли четири контроли, които бяха спечелени от Селесао с обща голова разлика 13:3.

Бразилия – Южна Корея 4:1

Голмайстори: 1:0 - Винисиус Жуниор (7), 2:0 – Неймар (13-дузпа), 3:0 - Ричарлисон (29), 4:0 - Лукас Пакета (37), 4:1 - Сьонг - Хо Пайк (77)

Бразилия: 1. Алисон Бекер, 2. Данило, 3. Тиаго Силва,14. Едер Милитао, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 4. Маркиньос, 11. Рафиня, 10. Неймар, 20. Винисуис Жуниор, 9. Ричарлисон

Южна Корея: 1. Ким Сун-Кю, 3. Жин-Су Ким, 19. Йон-Гуон Ким, 4. Мин-Дже Ким, 15. Мун-Хуан Ким, 10. Джа-Сун Лий, 6. Ин-Бом Хуанг, 5. У-Йон Чун, 7. Хюн-Мин Сон, 11. Хи-Чан Хуан, 9. Гуе-Сун Чо

Следете мача по минути в Gol.bg.

1-а минута - Начало на мача!

7-а минута – ГОООЛ! Винисиус Жуниор откри резултата. След пробив отдясно на Рафиня и последвало центриране в пеналта се стигна до карамбол и паника в защитата на южнокорейците. Топката стигна до звездата на Реал Мадрид, който прати кълбото в горния десен ъгъл – 1:0.

11-а минута – ДУЗПА! Ву-Йон Юнг фаулира Ричарлисон в пеналта и съдията Клеман Тюрпен  посочи бялата точка.

13-а минута – ГОООЛ! Неймар се нагърби с отговорността и матира вратаря Сьонг-гю Ким с изключително техничен удар от дузпата – 2:0.

16-а минута – Алисон Бекер за първи път от началото на Мондиала трябваше да отразява удар към своято врата. Отправи го  Хи-Чан Хван, който шутира от над 20 метра, но стражът изби в корнер.

29-а минута – ГОООЛ! Ричарлисон направи преднината  на „селесао“ класическа. След триходова комбинация  Пакета – Тиаго Силва – Ричарлисон, при която последният бе изведен отлично и прати топката в мрежата за 3:0 с третия си гол от началото на шампионата. След това нападателят изрази радостта си, изпълнявайки традиционния си танц на Гълъба, в който се включи и селекционерът Тите.

34-а минута – Шут на Каземиро в аут.

37-а минута – ГОООЛ! Шоуто продължава! И Лукас Пакета записа името си сред голмайсторите. Винисиус Жуниор копна технично топката към халфа, който от воле препарира вратаря – 4:0.

45-а минута – Лукас Пакета реши да стреля и вратарят улови. Пред халфа имаше и друга опция – да подаде на Неймар, но не го стори.

45+4-а минута – Ричарлисон напредна мощно, шутира, но също не успя да матира отново стража на азиатците.

45+5-а минута – Край на първото полувреме!

46-а минута – Начало на втората част!

46-а минута – Рафиня проби отдясно и шутира, но вратарят на азиатците не бе затруднен.

47-а минута - Хюн-Мин Сон се озова на отлична позиция. Звездата на корейците стреля, но Алисон го отказа с избиване в корнер.

54-а минута – Рафиня получи топката в пеналта, направи няколко финта и би технично, но стражът спаси.

62-а минута – Неймар изведе Рафиня, който нахлу в пеналта, но отново не успя да преодолее Ким.

68-а минута – Корейците профукаха златен шанс.  След неразчетени действия на Данило топката падна на крака на Хи-Чан Хван. Последният шутира, но ударът му бе блокиран от падналия  Ги-Сунг Чо на метър пред голлинията, като той беше и в положение на засада.

77-а минута – ГОООЛ! Каземиро не изчисти добре топката след центриране от фаул и я прати право в краката на влезлия като резервия Сьонг-Хо Паик , който с воле от около 20 метра разстреля  Алисон - 4:1.