Бразилия се позабавлява и разби с 4:1 Южна Корея, за да се класира на ¼-финалите на Световното първенство в Катар. На стадион „974“ се вихреше истинска самба, а избраниците на селекционера Тите сякаш танцуваха на терена и „азиатските тигри“ се отърваха от истинско унижение.

„Селесао“  прати съперника си в нокаут в рамките на 30 минути през първото полувреме, когато заби 4 безответни гола във вратата на Ким Сун-Кю. Кошницата му напълниха  Винисиус Жуниор (7), Неймар (13) от дузпа, Ричарлисон (29) и Лукас Пакета (37). Кариоките изпуснаха още куп положения, което спаси южнокорейците от разгром с още по-голямо цифрово изражение. За тях почетното попадение заби Сьонг-Хо Пайк в 77-ата минута.

Двубоят бе белязан и от завръщането в игра на Неймар. Лидерът на бразилците страдаше от контузия в глезена, която го остави извън строя за предишните два мача на тима в Катар.

Съперник на „селесао“ на ¼-финалите ще е Хърватия.  Селекцията на Тите ще продължи похода си към мечтаната шеста световна титла и следващият им съперник ще е вицешампионът от последния Мондиал в Русия.

Бразилците влязоха в бясно темпо и много надъхани в мача. Още в 7-ата минута те откриха резултата. Рафиня проби отдясно и центрира в пеналта, където след смут в защитата топката се озова в краката на Винисиус Жуниор, който разстреля Ким Сун-Кю – 1:0.

Само 4 минути по-късно „кариоките“ получиха право да изпълнят дузпа. Ву-Йон Юнг фаулира Ричарлисон в пеналта и съдията Клеман Тюрпен  посочи бялата точка. Зад топката застана Неймар, който с изключително техничен удар не сгреши – 2:0

В 16-ата минута Алисон Бекер за първи път от началото на Мондиала трябваше да отразява удар към своята врата. Отправи го  Хи-Чан Хван, който шутира от над 20 метра, но стражът изби в корнер.

Бразилската самба продължи да се вихри на терена, а възпитаниците на Тите се забавляваха. Така се стигна до 29-ата минута, когато  Ричарлисон направи преднината  на „селесао“ класическа. След триходова комбинация  Пакета – Тиаго Силва – Ричарлисон, последният бе изведен отлично и прати топката в мрежата за 3:0 с третия си гол от началото на шампионата. След това нападателят изрази радостта си, изпълнявайки традиционния си танц на Гълъба, в който се включи и селекционерът  Тите.

Последва неточен шут на Каземиро, за да дойде мигът и на Лукас Пакета. Халфът също записа името си сред голмайсторите в 37-ата минута. Винисиус Жуниор копна технично топката към халфа, който от воле препарира вратаря – 4:0.

До почивката с нови пропуски се отчетоха Пакета и Ричарлисон.

След антракта Бразилия видимо намали оборотите. Въпреки това почти веднага Рафиня блесна с нов пропуск. След това Хюн-Мин Сон пробва рефлекса на Алисон.

Рафиня така и не успяваше да се разпише. Той направи поредни два пропуска в рамките на 2 минути.

Корейците профукаха златен шанс в 68-ата минута. След неразчетени действия на Данило топката падна на крака на Хи-Чан Хван. Последният шутира, но ударът му бе блокиран от падналия  Ги-Сунг Чо на метър пред голлинията, като той беше и в положение на засада.

Южна Корея все пак стигна до почетен гол в 77-ата минута. Каземиро не изчисти добре топката след центриране от фаул и я прати право в краката на влезлия като резервия Сьонг-Хо Пайк , който с воле от около 20 метра разстреля  Алисон  за крайното 4:1.

Бразилия – Южна Корея 4:1

Голмайстори: 1:0 - Винисиус Жуниор (7), 2:0 – Неймар (13-дузпа), 3:0 - Ричарлисон (29), 4:0 - Лукас Пакета (37), 4:1 - Сьонг-Хо Пайк (77)

Бразилия: 1. Алисон Бекер, 2. Данило, 3. Тиаго Силва,14. Едер Милитао, 5. Каземиро, 7. Лукас Пакета, 4. Маркиньос, 11. Рафиня, 10. Неймар, 20. Винисуис Жуниор, 9. Ричарлисон

Южна Корея: 1. Ким Сун-Кю, 3. Жин-Су Ким, 19. Йон-Гуон Ким, 4. Мин-Дже Ким, 15. Мун-Хуан Ким, 10. Джа-Сун Лий, 6. Ин-Бом Хуанг, 5. У-Йон Чун, 7. Хюн-Мин Сон, 11. Хи-Чан Хуан, 9. Гуе-Сун Чо