Бразилия оглави класирането в група “В” на Копа Америка след нов успех - този път над състава на Перу с 4:0. С тази победа бразилците изместиха от първата позиция тима на Колумбия, който по-рано тази нощ направи нулево равенство с Венецуела.

Селекционерът Тите пусна шестима различни титуляри в сравнение с мача срещу Венецуела (3:0), но това не попречи на тима да е пълен господар на терена и да стигне до разгромен успех. Головете отбелязаха Алекс Сандро, Неймар, Евертон Рибейро и Ричарисон. Домакините притиснаха съперника от самото начало и в 12-ата минута вече водеха. Точен беше Алекс Сандро след центриране на Габриел Жесус.

В 68-ата минута Неймар получи пас от Фред и преодоля стража Педро Хайесе за 2:0, пише БНР. Този гол окончателно сломи перуанците. В края на двубоя Ричарлисон асистира на Евертон Рибейро, който се разписа отблизо, а после сам затвърди успеха на петкратните световни шампиони.
Следващият мач на Бразилия е в сряда срещу Колумбия. За следващата фаза се класират първите 4 отбора от всяка група.