Отборът на Аржентина записа първа победа на футболния турнир Копа Америка, след като се наложи с 1:0 над Уругвай, в мач от 1-ва група.

В 7-ата минута Лионел Меси направи индивидуален пробив, завършил с точен изстрел, който обаче бе спасен от вратаря Фернандо Муслера.

При втората си по-добра атака Аржентина стигна и до попадение. В 13-ата минута Меси центрира към Гуидо Родригес, който с вкара единствения гол в мач.

Малко след това уругвайците можеше да изравнят. Нахуел Молина отправи силен шут, който бе отразен от Емилиано Мартинес. След това и двата отбора заиграха предимно в центъра, а интересни моменти липсваха.

Едва в 75-ата минута пред Уругвай се откри добра възможност, но Луис Суарес стреля високо над напречната греда, информира БНР.

В друга среща от групата Чили се наложи също с 1:0 над Боливия. Голът бе на Бен Бреретон в 10-ата минута.