Женският тим на Англия не показа никаква милост и размаза Латмия с 20:0 в световна квалификация, за да постигне най-голямата победа в официален мач в  историята си. Предишното постижение бе от „само“ 13:0 срещу Унгария през 2005-а.

Елън Уайт се отчете с хеттрик и по този начин стана излезе начело при най-добрите реализатори в историята на отбора, изпреварвайки постижението на Кели Смит от 46 гола, като вече има 48.

Бет Мийд и Алесиа Русо също се разписаха по три пъти, а 4 гола реализира Лорън Хемп. Англичанките вкараха 8 гола до почивката и цели 12 след нея, разписвайки се на практика на почти всеки 4 минути.

Преди малко повече от месец Лъвиците също победиха съперника си по категоричен начин, но го направиха с едва 10:0 при визитата си в Рига. Сега в Донкастър демонстрираха сериозна мощ, като почти си осигуриха класиране за световното първенство през 2023-а, тъй като в квалификационната група имат 5 точки аванс.