Головата машина Ерлинг Холанд не успя да прати Норвегия в елитната дивизия на Лигата на Нациите, след домакинска загуба у дома с 0:2 от Сърбия.

Двубоят бе пряк сблъсък за първото място в групата и сърбите го спечелиха, за да превземат върха и ще играят сред най-добрите през следващия сезон.

Преди последните 2 мача скандинавците имаха 10 точки и 3 аванс пред Сърбия, но първо загубиха от Словения, а сега и от прекия си опонент.

Душан Влахович откри за балканците в 42-ата минута след бърза атака и удар отблизо след асистенция на Филип Костич.

В 54-ата минута Александър Митрович вкара 6-ия си гол в групата, след като Илич го намери в наказателното поле и нападателят на Фулъм реализира с прецизен изстрел.

Норвежците също имаха своите положения, но ги пропуснаха и останаха силно разочаровани.

Шотландия също спечели промоция след 0:0 срещу Украйна и остана на върха в своята група, а в Лига А се изкачват още Израел и Босна и Херцеговина. Надолу слизат Австрия, Чехия, Англия и Уелс.