Баскетболистите на Денвър не се отказват от борбата в НБА и след 114:106 срещу ЛА Лейкърс намалиха изоставането си в серията на 1-2 победи.

Нъгетс показаха, че не са се предали само два дни, след като Антъни Дейвис ги съсипа с тройка със сирената, за да спечели за Езерняците мач №2.

„Всички ни отписват, но ние не сме готови да си тръгнем все още“ обяви треньорът Майкъл Малоун, чийто тим заигра здраво още от началото и поведе с 63:53 на почивката, а в началото на последната част разликата стана 20 при 97:77.

Калифорнийци обаче се вдигнаха на щурм, като заиграха зонова защита, която обърка съперника им. Те направиха серия от 19:2 за 4 минути и половина и се доближиха да 96:99 в средата на периода.

След това обаче, Езерняците допуснаха няколко неуспешни нападения като за следващите 4 минути вкара едва 3 точки. Джамал Мъри наниза ключова тройка за 106:99, а след това последваха забивка на Пол Милсап и нов кош на Мъри, за да бъде гарантиран триумфа.

Мъри завърши с 28 точки и 12 асистенции, Никола Йокич добави 22 точки и 10 борби, а Джерами Грант помогна със страхотните 26 точки за успеха. Освен това победителите вкараха почти 55% от стрелбите си от игра и имаха предимство в борбите с 44-25. ЛеБрон Джеймс се отчете с трипъл-дабъл от 30 точки, 10 борби и 11 асистенции, а Антъни Дейвис вкара 27 точки, но Езерняците вкараха едва 6 тройки.