ЛА Лейкърс започна ударно битката за титлата в НБА, след като победи Маями със 116:98 и поведе с 1-0 в серията. Мач №2 е в събота рано сутринта.

Езерняците показаха отлична игра в нападение като се изключат първите няколко минути, както и здрава защита и  отправиха сериозно послание към Горещите, които бяха много бързо върнати в реалността.

Началото бе отлично за Маями, който след силна защита и добри нападения направи серия от 13:0, за да дръпне с 23:10 в средата на първата четвърт.

Езерняците обаче много бързо коригираха неточностите в действията си и бързо се върнаха в двубоя. Стрелбата отдалеч на тима вървеше, калифорнийци затегнаха защитата и до края на периода не само че изравниха, но и поведоха с 31:28 след него.

Във втората част двубоят вървеше равностойно, преди серия от 13:0 за Лейкърс да изведе отбора напред с 54:43. Освен това в края на полувремето Джими Бътлър обърна левия си глезен, за да бъдат нещата още по-неприятни за Горещите, които губеха с 48:65 на почивката. Езерняците бяха с 56% стрелба и 11 от 17 от тройката.

Бътлър все пак започна в третата четвърт в опита на Маями да се върне в мача, но надеждите на Горещите бързо бяха ликвидирани, след като дръпнаха с 83:54. Играта на Маями тотално се разстрои, а разликата стигна 32 точки малко след това. Бам Адебайо пък напусна с проблем в рамото, което бе сериозен удар за Горещите, които преди това загубиха и Горан Драгич.

В последната четвърт разликата падна под 20 точки, след силни минути на Кендрик Нън, завършил с 18 точки, но за обрат разбира нямаше как да се мисли, като единствено крайният резултат стана малко по-приемлив за Маями.

Антъни Дейвис се отчете с 34 точки, 9 борби и 5 асистенции за успеха, Леброн Джеймс добави 25 точки, 13 овладени топки и 9 паса, а Езерняците доминираха сериозно в борбите с 54-36.

ЛА Лейкърс – Маями    116:98 (31:28, 34:20, 28:19, 23:31)
ЛА Лейкърс: Дейвис 34, Джеймс 25, Хауърд 2, Грийн 11, Колдуел-Поуп 13 (Морис 8, Кузма 3, Рондо 7, Карузо 10, Дъдли, Смит, Кук 3)
Маями: Адебайо 8, Бътлър 23, Краудър 12, Драгич 6, Робинсън (Хироу 14, Олиник 4, Хил 4, Джоунс 2, Игуодала 7, Нън 18)