Стеф Къри отново сътвори историята, след като продължи да се изкачва в ранглистата на НБА по най-много вкарани тройки и рано тази сутрин изпревари Реджи Милър за 2-ото място в класацията.

Той наниза 5 изстрела от дистанция при загубата на Голдън Стейт от Юта със 108:127 и завърши с 24 точки, за да надмине стрелецът на Индиана Пейсърс.

Къри вече има 2562 тройки като пред него остава единствено Рей Алън, който е с 2973, но най-вероятно ще бъде изпреварен още през следващия сезон.

„Малко е странно, защото бяхме разбити, но аз се опитах въпреки това да се наслаждавам на мача. Успештният ми изтрел в третата четвърт бе наистина специален и това е нещо, което чаках отдавна“ заяви Къри, който след изстрела, с който изравни Милър го почете, като показа с ръце неговия №31.

Реджи неочаквано се включи в пресконференцията на Стеф след мача, с което го изненада приятно и го поздрави за постижението. „Ти си вдъхновение за толкова много деца“ заяви Реджи, който държеше малкия си син Райкър, който пък носеше екип на Къри.

За съжаление в мача нямаше интрига, след като Джазмените дръпнаха със 77:47 на почивката и спечелиха спокойно 8-ата си поредна победа, за да подобрят баланса си до 12-4. Голдън Стейт пък е с показатели 8-8.

Останалите резултати: Детройт – Филаделфия 110:114, Бруклин – Маями 128:124, Минесота – Ню Орлийнс 120:110, Чикаго – ЛА Лейкърс 90:101, Далас – Хюстън 108:133, Финикс – Денвър 112:120 (2 прод).