Великолепното представяне на Александър Везенков не успя да спаси Олимпиакос от нова загуба в Евролигата.

Българинът направи първия дабъл-дабър в кариерата си, като приключи с 18 точки 10 борби, но тимът му отстъпи при гостуването си на Олимпия Милано със 79:90.

Везенков игра почти 33 минути, като бе изключително активен. Той нямаше добър ден в стрелбата, като бе 2 от 6 за 2 точки и 4 от 10 за 3. Той обаче овладя 3 борби в нападение и даде 2 асистенции, за да приключи с коефициент на полезност от 20.

Именно с негова тройка по-малко от 2 минути преди края Олимпиакос се доближи до 79:81, но Малкълм Дилейни реализира от трудна позиция в ответното нападение за домакините и реши всичко.

Победата бе 5-а поред за италианците, за които Кевин Пънтън избухна с 27 точки и с баланс 14-7 тимът е трети в класирането. Олимпиакос се влоши до 11-11 и продължава да бъде извън челната осмица.