Баскетболистите на Филаделфия спечелиха трилъра в битката на лидерите и надвиха ЛА Лейкърс със 107:106.

Сиксърс спряха серията на шампионите от 10 поредни победи като гости, по много драматичен начин, след като допуснаха 13 поредни точки в последните минути, с които Езерняците наваксаха сериозно изоставане и с кош на Антъни Дейвис поведоха с точка.

При последната възможост обаче, Тобаяс Харис успя да вкара през Алекс Карузо 3 секунди преди сирената и да донесе успеха, с който Филаделфия се подобри до 13-6 и остава лидер на Изток. Езерняците пък са с 14-5, но загубиха първото място в НБА, където вече е Юта Джаз.

Мачът ще се запомни и с напрежението между Джоел Ембийд и звездите на гостите. ЛеБрон Джеймс фаулира грубо центъра при опит за забивка в  средата на третата четвърт, като безцеремонно го блъсна, докато бе във въздуха и съперникът му падна лошо. Краля получи груб фаул от 1-а степен и се размина с дисквалификация. Ембийд обаче си върна с лакът в лицето на Антъни Дейвис.

„ЛеБрон трябваше да бъде изгонен. Ако аз бях  направил подобно нещо, щях със сигурност да бъда изхвърлен. Това бе много опасно действие“ заяви Ембийд, който се отчете с 28 точки, но бе много недоволен от случилото се заради проблемите с гърба, които има. Джеймс завърши с 34 точки, а Дейвис с 23 за Лейкърс.

Останалите резултати: Шарлът – Индиана 106:116, Кливланд – Детройт 122:107, Орландо – Сакраменто 107:121, Атланта – Бруклин 128:132 (прод), Маями – Денвър 82:109, Торонто – Милуоки 108:115, Сан Антонио – Бостън 110:106, Ню Орлийнс – Уошиннгтън 124:106, Финикс – Оклахома Сити 97:102, Юта – Далас 116:104 (10-а поредна победа за Джаз), Голдън Стейт – Минесота 123:111.