Александър Везенков отново изигра много силен мач, но на Олимпиакос не достигна съвсем малко за знаменит обрат срещу ЦСКА в Евролигата.

Гръцкият тим загуби със 74:75 и записа 6-а поредна загуба в надпреварата, но навакса пасив от 25 точки през второто полувреме, тъй като губеше с 26:51 по-малко от 8 минути преди края на третата четвърт.

Шакил Маккисик вдъхнови домакините с 24 точки и те поведоха при 69:68 след тройка на Везенков, а след това бяха напред и при 72:71 и 74:73. Василис Спанулис обаче фаулира Майк Джеймс при стрелба от тройката 2,6 секунди преди края и американецът вкара два от трите си опита. При последната възможност Йоргос Принтезис пропусна със сирената от далечно разстояние.

Везенков игра почти 34 минути и завърши с 14 точки и 7 борби, макар и стрелбата му от игра да не бе впечаляваща – 4 от 11. Той добави една открадната топка, страхотен чадър срещу Торнике Шенгелия и коефициент на полезност от 18, но това не бе достатъчно.

С баланс 11-15 гръцкият тим е все по-далеч от плейофите, докато със 17-8 ЦСКА продължава да преследва лидера Барселона,  като за победителите Майк Джеймс се отчете с 15 точки и 6 асистенции.