Отборът на ЛеБрон Джеймс отново триумфира в Мача на Звездите в НБА, побеждавайки селекцията на Кевин Дюрант със 170:150 в Атланта.

70-ото издание на двубоя отново се проведе във формата от миналата година, с последна четвърт, в която се търсеше целеви резултат с добавени 24 точки в чест на Коби Брайънт.

Този път обаче интрига нямаше, защото играчите на ЛеБрон дръпнаха сериозно още във втората част, водеха със 146:125 преди последната и след серия тройки набързо приключиха мача.

Деймиън Лилард вкара последните 3 точки почти от центъра, а тимът му наниза общо 31 стрелби отдалеч от 61 опита. Лилард завърши с 32 точки, но съотборникът му Янис Антетокумпо стана МВП на мача, след като наниза 35, бе да пропусне нито една от 16-те си стрелби. Освен серията забивки, които направи, Гръцкия Чудак се отчете и с 3 тройки, 2 от които реализира с табло.

В двубоя имаше настроение и хубави изпълнения, въпреки че преди него някои от звездите не бяха доволни от провеждането му заради ситуацията с Ковид 19. Джеймс игра само през първото полувреме заради лека травма, но и без него съотборниците му доминираха.

Индивидуалните конкурси също се проведоха, като Домантас Сабонис спечели този по умения с топка, като във финала победи Никола Вучевич.

Стеф Къри за втори път стана най-добър стрелец от тройката, след като надви Майк Конли благодарение на последния си изстрел на стойност 2 точки и победи с 28:27. Така той стана 7-ият в историята, спечелил конкурса повече от веднъж.

На почивката на мача се проведе и състезанието по забиване, в което Анфърни Саймънс от Портланд почти целуна ринга при последния си опит, за да победи Оби Топин и Касиус Стенли. Младокът от Трейл Блейзърс показа впечатляващ отскок и заслужено триумфира с наградата, въпреки че и Топин направи интересни неща.

Отбор ЛеБрон – Отбор Дюрант    170:150
(40:39, 60:41, 46:45, 24:25)
Отбор Леброн: Джеймс 4, Антетокумпо 35, Йокич 6, Къри 28, Дончич 8 (Джордж 17, Сабонис 2, Гобер 10, Пол 6, Лилард 32, Браун 22)
Отбор Дюрант: Ленърд 8, Тейтъм 21, Уилямсън 10, Ървинг 24, Бийл 26 (Рандъл 4, Вучевич 5, Конли 3, Хардън 21, ЛаВин 13, Мичъл 15)