Кауай Ленърд и Пол Джордж възродиха надеждите на ЛА Клипърс в серията срещу Юта, след като изведоха тима до убедителна победа със 132:106 у дома. Джазмените все още водят с 2-1 в серията преди втория мач в Калифорния.

Лидерите изиграха много силен двубой, като Кауай завърши с 34 точки, а често критикуваният му съотборник добави още 31, като стигна границата от 30 за първи път от 23 април. Джордж вкара 8 точки по време на серията от 13:2 във втората четвърт, която вдигна разликата до 57:41 и даде контрола на домакините.

Все още преднината им бе само 10 в началото на последната четвърт, но в нея Клипърите успяха да се откъснат и да стигнат до комфорния триумф. Победителите успяха в 56% от стрелбите си от игра, като от тройката бяха 19 от 36.

Донован Мичъл водеше гостите с 30 точки, но напусна в средата на последната четвърт с проблем в глезена. След мача той уточни, че ще бъде готов за следващия двубой и не се е върнал на паркета просто защото разликата е била голяма и не е имало смисъл.